Bývalá učiteľka Diana pomáha detičkám s čítaním: Keď zistíte jej vek, padne vám sánka

0
Bývalá učiteľka Diana pomáha detičkám s čítaním: Keď zistíte jej vek, padne vám sánka
Zdroj: Unsplash.com

Učiteľstvo. Niektorí toto povolanie považujú priam za poslanie. Učitelia sú neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti a sú aj prípady, kedy sa ľudia nezdajú úplne svojej práce.

Príkladom je aj bývalá učiteľka Diana Iddles. O jej inšpiratívnej činnosti informovala BBC. Diana má 91 rokov, no stále si nájde čas, aby pomohla detičkám s čítaním. Je akčná aj vo svojom veku a túto prácu skutočne vníma ako poslanie. Deťom začala pomáhať po tom, ako jej zomrel manžel, potrebovala vyplniť to prázdno.

Diana sa pridala k organizácii The Bookmark Reading Charity, ktorá zháňa potrebných dobrovoľníkov. Diana pracuje z jej domu Tettenhall a je vďačná, že môže takto pomáhať. Ona sama mala na škole problém s čítaním, o to viac ju to motivuje. „Chodila som do školy neschopná čítať, pretože mojim rodičom povedali, že ma nesmú učiť,“ povedala.
„Živo si pamätám prvý kúsok čítania, ktorý som urobila, vtedy som sa rozhodla a tam budem učiteľkou. Mala som päť (rokov),“ dodala.

„Zdalo sa, že prvému dieťaťu, ktorému som pomohla, sa stretnutia páčili, a tak som si po šiestich týždňoch myslela, že by som mohla pomôcť ďalšiemu dieťaťu, potom ďalšiemu dieťaťu a potom ďalšiemu,“ opísala svoje začiatky v organizácii. „Dáva mi to pocit, že naozaj robím niečo dobré a stojí za to byť stále na tomto svete,“ dodala.

Ani deti si nevedia vynachváliť prácu s Dianou. Jeden chlapček mal problém hovoriť po anglicky. Majú za sebou desiatky sedení a úspešne napreduje.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu