Čaputová sa rozprávala s prezidentkou Maiou Sandu, Moldavsko je podľa nej v zložitej vnútornej a bezpečnostnej situácii

0
Čaputová sa rozprávala s prezidentkou Maiou Sandu, Moldavsko je podľa nej v zložitej vnútornej a bezpečnostnej situácii

16.2.2023 (SITA.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa pri príležitosti 30. výročia nadviazania diplomatických vzťahov v stredu 15. februára rozprávala s prezidentkou Moldavska Maiou Sandu.

Ako ďalej uviedla na sociálnej sieti, naše krajiny majú k sebe blízko a spolupráca medzi nimi sa naďalej prehlbuje najmä v posledných rokoch, keď krajina zvýšila tempo reforiem.

Moldavsko čelí hrozbám z Moskvy

Moldavsko je dnes vo veľmi zložitej vnútornej a bezpečnostnej situácii, keď čelí tlakom a hrozbám zo strany Ruska. Verím, že Moldavsko tieto výzvy zvládne a ďalej bude pokračovať v reformnom úsilí,“ napísala prezidentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prezidentka Čaputová v stredu zároveň diskutovala i s prezidentom Litvy Gitanasom Nausedom a poľským prezidentom Andrzejom Dudom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Samit o posilnení bezpečnosti

Rozprava sa týkala očakávaní v súvislosti s júlovým samitom Organizácie Severoatlantickej zmluvy, ktorý sa uskutoční vo Vilniuse, hlavnom meste Litvy. Na samite by mali prijať ďalšie rozhodnutia, ktoré posilnia našu bezpečnosť.

S oboma prezidentmi sa tiež uvidíme budúci týždeň vo Varšave, kde sa spolu s ďalšími lídrami deviatich krajín východného krídla Aliancie, tzv. Bukureštskej deviatky, stretávame s americkým prezidentom Joeom Bidenom,“ uviedla hlava štátu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: B9 Bukurešťská deviatka, Diplomacia, Prezidentka SR, rusko-ukrajinský konflikt, samit
Zdroj: SITA.sk – Čaputová sa rozprávala s prezidentkou Maiou Sandu, Moldavsko je podľa nej v zložitej vnútornej a bezpečnostnej situácii © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie