Caroline Farrow hrozí väzenie za to, že nazvala mužom transgender ženu

0

Caroline Farrowová čaká onedlho súd, pretože sa dopustila tzv. misgenderingu. Tak je definovaný čin, keď sa niekto zámerne vyjadrí o transgender osobe v inom rode.

Už 15. októbra je Caroline predvolaná na súd, kvôli sporu s transgender aktivistkou Stephanie Haydenovou, ktorá požaduje, aby jej Caroline zaplatila desiatky tisíc britských libier. Dokonca jej hrozí 2-ročné väzenie.

Celé to začalo operáciou 16-ročného chlapca

Spor s Caroline začal v marci tohto roku, keď sa dostala sa do konfliktu so Susie Greenovou, líderkou britskej transgender skupiny Mermaids. Stalo sa to po tom, ako Caroline na sociálnej sieti Twitter nazvala operáciu zmeny pohlavia jej 16-ročného syna ako „kastráciu, zmrzačenie a zneužívanie detí“. Na Twitteri sa tiež vyjadrila o preoperovanom synovi ako o „ňom“, pričom sa z neho stala už žena.

Podľa Susie Greenovej použila nesprávne zámeno. Aktivisti za práva transsexuálov totiž považujú za veľmi urážlivé úmyselné použitie nesprávneho zámena pre trans-osobu. Caroline si však myslí, že ak sa niekto narodil ako chlapec, ostáva chlapcom aj po operácii pohlavia, a tento názor vyjadrila aj verejne cez Twitter.

Caroline tiež kritizovala rozhodnutie Susie Greenovej, ktorá svojho syna poslala na operáciu v deň ​​jeho šestnástich narodenín. Operácia bola zrealizovaná v Thajsku, pretože zmena pohlavia je vo Veľkej Británii v tomto veku nezákonná. V dôsledku veľkej publicity sa thajské orgány nakoniec stiahli a zakázali tieto operácie aj pre deti mladšie ako 18 rokov.

Príbeh Jacka Greena, dnes Jackie Greenovej

Susiin syn Jack začal hovoriť o sebe, že je dievča, už vo veku štyroch rokov. Vždy, keď mu Susie hovorila, že sa mýli, že je predsa chlapec, bol smutný a trval na tom, že je dievča. Jackovi vo veku 7 rokov diagnostikovali rodovú dysfóriu. Je to stav, v ktorom jednotlivec cíti svoju emocionálnu a psychologickú identitu ako muž alebo žena, ktorá je opakom jeho biologického pohlavia.

Ako osemročná mala dovolené chodiť do školy ako dievča. Susie hovorí: „Škola to zvládla brilantne. Odmietli tolerovať šikanovanie a Jackie sa zo dňa na deň zmenila. Bola úplne iným dieťaťom a bola oveľa šťastnejšia.“ Avšak v 11 rokoch Jack prešiel na miestnu strednú školu a jeho život sa enormne zhoršil. Spolužiaci sa mu stále posmievali a šikanovali, až sa o pár týždňov predávkoval liekmi. Aj keď ho Susie premiestnila do druhej školy, šikana pokračovala.

Susie preto chcela, aby sa operácia uskutočnila čo najskôr. Preto sa rozhodla, že mu zaplatí operáciu na zmenu pohlavia v Thajsku. Jackie sa tak stala najmladšou osobou, ktorá kedy podstúpila tento zákrok. Keď mala 18 rokov, vrátila sa do Thajska na ďalšiu operáciu, kde jej spravili zväčšenie pŕs. O rok neskôr sa prihlásila na Miss Anglicka postúpila až do semifinále.

Susie Green
Susie Green so svojím preoperovaným synom Johnom, teraz Jackie

Caroline vs. Stephanie Hayden

Aj keď sa súd rozhodol zrušiť obvinenia Susie Greenovej proti Caroline, udiala sa veľmi podobná situácia. Transgender právnička Stephanie Haydenová obvinila Caroline, že ju na sociálnej sieti Tweeter urazila.

Carolinin prípad bol rozoberaný prostredníctvom niekoľkých sociálnych sietí. Caroline sa dotklo, že bolo o nej napísaných množstvo blogov a väčšina komentárov bolo násilných a vulgárnych. Tiež sa vyjadrila, že jej rodinu začali obťažovať aj offline. Napríklad dostávali dodávky potravín a iného tovaru priamo domov, ktoré si nikdy neobjednali, a to niekoľkokrát denne.

Prečítajte si aj článok o tom, ako sa niektoré ženy rozhodli pre ukončenie tehotenstva kvôli pohlaviu dieťaťa

Anthony Halliday alias Stephanie Hayden
Anthony Halliday alias Stephanie Hayden po operácii

Falošné obvinenie za zneužívanie detí

Jej manžel bol potom anonymne obvinený za „zneužitie“ svojich piatich detí. Polícia prišla do Carolininho domu vyšetriť udanie. Po vyšetrovaní a rozhovoroch s deťmi sa zistilo, že deti neutrpeli žiadnu ujmu. Obvinenie tak bolo vyvrátené.

Caroline s rodinou

Vyjadrenie súdu

Transgender aktivistka Stephanie Haydenová doniesla Caroline predvolanie na súd osobne k nej domov. Caroline sa údajne ani nestihla pripraviť na obhajobu, pretože súd sa konal už o dva dni.

Sudca dal za pravdu obžalobe. Caroline dostala súdny zákaz verejne sa vyjadrovať o transgender aktivistke, a hlavne o nej nesmie hovoriť ako o (biologickom) mužovi.

Haydenová navyše žiada od Caroline odškodné 100 000 britských libier.

Snaží sa vytvoriť precedens, aby bolo trestné hovoriť o biologickom mužovi, ktorý sa identifikuje ako žena, v mužskom rode, tzv. misgendering.

Toto však nie je jediný prípad, ktorý sa stal v súvislosti so Stephanie Hayden. Aj ďalšia matka, Kate Scottow, bola pred svojimi dvomi deťmi zatknutá za misgendering. Polícia ju v cele zadržiavala až 7 hodín. Premiér Boris Johnson vtedy povedal, že vyslanie troch policajtov na riešenie prípadu a zadržanie pani Scottow na sedem hodín, bolo „plytvaním pracovnej sily“ v čase, keď sa zvyšuje počet násilných trestných činov.

Rozriešenie prípadu medzi Caroline a Stephanie sa dozvieme už v utorok, 15. októbra. Aký trest bude čakať Caroline? Vytvorí sa tak nový precedens?

Zdroj: guardian.com, citizengo.com, express.co.uk, dailymail.co.uk

žiadne príspevky na zobrazenie