Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY BLOG MAGAZÍN

Chcete sa pekne a udržateľne obliecť? Siahnite do knižnice oblečenia!

REDAKCIA
Zdieľať

Poznáte knižnicu oblečenia OZ Šumné? Je to požičovňa oblečenia, ktorej cieľom je znižovať uhlíkovú stopu vyrobeného oblečenia a podporovať kvalitnú a lokálnu výrobu módy. Ich prostriedkami sú osvetová činnosť a prenájom oblečenia.

Projekt funguje na princípoch cirkulárnej ekonomiky. Znamená to, že oblečenie po použití neskončí na v smetnom koši či zabudnuté v skrini, ale zostáva v “obehu”.

Prenájom oblečenia

Šumné ponúka prenájom kvalitných kúskov od lokálnych značiek, ktoré vyrábajú oblečenie v duchu slowfashion. Oblečenie si môžete vypožičiať na rôzne dlhé časové obdobie. Keď sa vám kúsok zunuje, jednoducho ho vrátite a môžete si vybrať iný kúsok. Pôvodný kúsok v OZ Šumné vyčistia a potom môže poputovať k ďalšiemu zákazníkovi.

Recyklácia a upcykácia oblečenia

Keď sa odev časom stane nenositeľným alebo sa poškodí, poputuje na recykláciu. Ak bude možné, tak ho dámy v združení upcyklujú, teda prešijú alebo upravia na nový model. Ten sa bude môcť opäť zaradiť do “obehu”. Ďalčia možnosť je, že sa posunie do firiem, ktoré z textilného odpadu vyrábajú izolácie pre budovy či iné produkty.

Ak máte nepotrebné oblečenie, môžete ho OZ Šumné darovať.

Aké oblečenie sa dá ešte využiť?

  • Čisté a nepoškodené oblečenie, ktoré by ste neváhali požičať napríklad aj svojej kamarátke.
  • Zbierajú sa šaty, blúzky, košele, saká, kardigány, kabáty, tehotenské oblečenie či spoločenské šaty.
  • Venovať môžete len dámske oblečenie.

Foto: OZ Šumné

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X