Čisté zvonka aj zvnútra: Auto, ktoré vám bude vždy verne slúžiť

0
Čisté zvonka aj zvnútra: Auto, ktoré vám bude vždy verne slúžiť

Napriek sile, ktorá bola daná autám priamo vo výrobe, časom a používaním niektoré funkcie moderných vozidiel na svojej intenzite strácajú. Hľadať príčiny poruchy iba v technickom stave však nie je riešenie. Veľmi často môže byť dôvodom zlyhania automobilu aj jeho slabá a permanentne podceňovaná údržba.

My vám prezradíme, ako na to bez veľkých časových aj finančných strát.

Potrebujete kvalitné a odolné autopoťahy

Po kúpe nového a drahého auta sa majitelia snažia zachovať jeho pôvodný vzhľad čo najdlhšie. Pri používaní a rýchlom životnom tempe to nie je vždy tak jednoduché.  S kvalitnými autopoťahmi to už neplatí.

Je nespochybniteľné, že autopoťahy sú užitočné nielen z hľadiska ochrany sedadla, ale aj z hľadiska zvýšenia komfortu jazdy. To sa dosahuje špeciálnym materiálom a strihom. Takéto moderné poťahy do interiéru auta sú schopné poskytnúť pohodlnejšie sedenie vodičovi aj cestujúcim.

Kvalitné poťahy sedadiel navyše často znižujú napätie na chrbtici a predchádzajú vzniku chorôb pohybového aparátu. Väčšinu poťahov je navyše možné podľa potreby odstrániť a vyčistiť alebo prať v práčke. Takže ich výber určite neoľutujete.

Vyskúšajte to s deflektormi okien

O čistý interiér pri pohodlnej jazde v aute sa môžu postarať aj špeciálne deflektory okien.

Veľmi často sa stáva, že klimatizácia nefunguje, prípadne nerobí dobre vašim dýchacím cestám a tak ostáva jediným riešením vetranie cez okná. Na prašnej ceste do interiéru potom ale preniká nielen čerstvý vzduch, ale aj prachové častice, vietor a voda z dažďa.

To všetko môže po čase spôsobiť veľké nepohodlie, zanesenie interiéru auta a možno aj znehodnotenie jeho jednotlivých časti a funkcií. S deflektormi okien sa tomu môžete z časti vyhnúť a užívať si jazdu s pootvoreným oknom bez problémov.

Repasujte DPF filter

Veľmi dôležité, nielen pre výkon auta, ale aj kvalitu životného prostredia, je aj to, aby bol čistý filtračný palivový systém motora. Týka sa to hlavne vozidiel s Dieselovým pohonom. Výmena filtra za nový kus nie je žiadna lacná záležitosť. A ani s jeho opravou si len tak ľahko laik neporadí.

Tu by preto mohol byť ideálnym riešením kompletný repas DPF filtra. Lacnejšia a aj pre životné prostredie jednoduchšia voľba, na ktorú by ste si mali prizvať odborníkov.

Vaše vozidlo a okolie sa vám za takúto starostlivosť určite poďakuje a umožní prekonať aj tie najťažšie cesty životom.

Zdroj obrázka:  Aleksandra Baranoff/Shutterstock.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu