Cíťte sa vo svojej obývačke ako bohémka

0
Cíťte sa vo svojej obývačke ako bohémka

Obývacia izba je dôležitou časťou našich príbytkov, v ktorej sa stretávame s rodinou a priateľmi, alebo len tak relaxujeme a vychutnávame si chvíle oddychu. Nie je nič príjemnejšie, ako prísť po náročnom pracovnom dni domov, kde nás čaká pohodlná pohovka, mäkká deka a vonné sviečky s uvoľňujúcou arómou.

Neprehliadnuteľný boho štýl

Posledné roky sa vo všetkých oblastiach životného štýlu viac a viac skloňuje bohémsky štýl alebo tzv. „boho“ štýl. Prenikol aj do interiérového dizajnu a my sme za to vďační. Čo sa však skrýva pod týmto pojmom? Je to štýl, ktorý je synonymom farebnosti s trochou extravagantnosti a je určený pre všetkých, ktorí majú slobodného ducha a chcú vniesť do svojich príbytkov trochu snovej atmosféry.

Ak ste sa v riadkoch našli a rozhodli ste sa, že je to ten správny štýl do vašej obývacej izby, pokračujte v čítaní a nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Nábytok v štýle boho

Zariaďovanie v tomto štýle nie je komplikované, no nedá sa jednoznačne nalinkovať. Každý si volí kusy nábytku a doplnky podľa osobných preferencií.

Napriek tomu, že je to veľmi osobný štýl, stále prevládajú prírodné materiály a posledné roky sa čoraz viac dbá aj na ich následnú recykláciu. Mnohí dizajnéri využívajú už použité materiály a znova ich zužitkujú práve v interiéroch, čo dodáva priestoru veľmi originálny nádych. 

Nábytok do obývacej izby by mal byť praktický a vzdušný. Drevo dodáva miestnosti pocit tepla a pohodlia, a to je to, čo chceme pri boho štýle dosiahnuť. Ďalším prírodným materiálom, ktorý bol len donedávna výsadou záhrad a terás, je ratan. Ratanové kreslo alebo stolík dodá obývacej izbe zaujímavú textúru a prírodný charakter.

Pohodlná pohovka bude centrom vašej obývacej izby. Pri jej výbere môžete zapojiť fantáziu a zvoliť aj netradičné materiály ako napr. zamat alebo eko-kožu. Farebnosť je pri boho štýle nutnosť, preto stavte na výraznejšiu farbu a pritiahnite pozornosť každej vašej návštevy.

Doplnky v boho štýle

Okrem nábytku sú dôležité aj samotné doplnky. Dotvárajú celkový vzhľad priestoru, vytvárajú nezameniteľnú atmosféru, vzbudzujú v nás spomienky a veľakrát spomínané pohodlie.

Vankúše

Ideálne veľa, ale samozrejme s citom. Farebnosť a rôznorodá textúra jednoznačne patria do tohto štýlu a pohodlná pohovka bude s vankúšmi ešte o niečo komfortnejšia. Vankúše však nemusia byť položené len na kresle či pohovke. Položte ich voľne na zem a uvidíte, že to dodá izbe opäť nový charakter.

Tlmené osvetlenie

Pred letnou sezónou sú akciové letáky plné rôznych svetelných reťazí do exteriéru aj interiéru. Čo tak zavesiť svetelnú reťaz na nábytok do obývacej izby? Tlmené osvetlenie pôsobí relaxačne a doslova vás láka oddychovať a stíšiť sa.

Rastliny do interiéru

Rastlín v interiéri nie je nikdy dosť. Visiace, stojace, veľké či malé. Zároveň sa môžete vyhrať s dizajnom kvetináčov, a tak si vytvoriť svoj malý kúsok pralesa.

Macramé patrí k boho štýlu

Možno ste už počuli o macramé výrobkoch. Ide o ručne vyrábané závesné dekorácie z jemných špagátov, ktoré k boho štýlu jednoznačne patria. Stačí si vybrať tú, ktorá sa vám bude najviac páčiť.

Boho umenie

Pohodlná sedačka s výhľadom na obraz s prírodnou tematikou. Také je totiž boho umenie. Je inšpirované prírodou, rastlinami, kvetmi, ale aj ľuďmi.

Koberce a koberčeky

Nábytok do obývacej izby s dreveným dekorom bude vytvárať exotickú atmosféru, ak pridáte koberec s orientálnym motívom. Pre tých, ktorí chcú ostať s prírodnými materiálmi aj na zemi, sú vhodné koberce z juty alebo bambusu. Nemusíte sa báť, že budú na dotyk nepríjemné.

Priniesli sme vám niekoľko tipov na bohémsky „boho“ štýl do vašej obývacej izby. Veríme, že vás inšpirovali.

Zdroj foto 1: Followtheflow / Shutterstock.com

Zdroj foto 2: brizmaker / Shutterstock.com

 

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu