Čo dávajú mamy deťom na Mikuláša?

0
Čo dávajú mamy deťom na Mikuláša?

Mamičky sa vo facebookovskej skupine Kaviareň podelili o to, ako riešia Mikuláša a čo zvyknú na tento sviatok dávať deťom. Viaceré z nich sa rozhodli pre advetné kalendáre, ale aj rôzne prekvapenia, ktoré nie sú sladkosťami. Inšpirujte sa aj vy…

Miroslava:
Synovec má rád Mimoňov, takže miesto čokolády dostane uháčkovaného Mimoňa a lá Mikuláš. Teda dvoch – väčšieho a menšieho.

Michaela:
Ja som pred rokmi kúpila také adventné kalendáre, také krabičky sú to. Tam dávam na preskačku čokoládky štýl guličky Lindt a Kinder choko bons a pod. a mince. Moje deti sú už pomerne veľké, nedávam zvlášť čokolády. Keď boli malí, vždy som dala aj nejakú menšiu hračku.

Zuzana:
Dcérka (6rokov) si sama povedala, že nechce čokoládu. A vybrala si Barbie adventný kalendár. Samozrejme, verí, že maminka to tak povie Mikulášovi, a ten jej to prinesie.

Majka:
Ja deti ešte nemám, no krstňiatku vždy sladkosti a veľa ovocia a maličký darček na kreatívne tvorenie.

Mária:
U nás nejako vznikla tradícia jednej veľkej knihy na Mikuláša, plus do čižmičky sušené ovocie, oriešky, milujú čistenie mandarínok a burských orieškov, niečo malé kreatívne a dievčatám sponky a gumičky, lebo tie naša domácnosť asi požiera.

pixabay.com

Michaela:
Aj niečo k sladkostiam tento rok ozdobu na stromček, akože z vitráže.

Andrea:
Knihy, drobné hračky, drobnosti a čoko Mikuláša. Adventný kalendár dostávajú 1.12., tiež kreatívny, ale na Mikuláša hlavne knihy s vianočnou tematikou.

Zuzana:
Sladkosti uz nechávame len na babky, majú inštrukcie, radšej menej a kvalitné veci, ovocie, sušené a oriešky. My (ako rodičia) kupujeme kreatívne veci, aby vydržal do Vianoc (pastelky, omaľovavánky, doplňovacky a pod.)

Katarína:
Ja som vymýšľala adventný kalendár pre syna. Našiel si tam sladkosť, ale aj aktivity, ako zdobenie stromčeka alebo výroba vianočných pohľadníc. Tento rok som sa inšpirovala tu priamo z Kaviarne, a tak mám knižku, kde budeme do Vianoc lúštit 24 úloh alebo rébusov. Mal už aj adventný kalendár lego, ale to ho vôbec nebavilo. U nás je to zatiaľ kazdý rok inak.

Dominika:
Ja som sa snažila už všetko, úlohy, drobnôstky, vitamíny, ale čakajú na jedného do topánky, adventný kalendár ich nejak nebral. A čo sa týka do topánky, dám aj cibuľu cesnak, zemiaky a uhlie vždy, plus čo majú radi, žuvačky, cukríky čoko… Čo nekupujeme, sú tie miatúry Mikulášov a pod., na Kinder vajíčka som viacmenej alergická (nie fyzicky ale mentálne).

Tatiana:
Môjmu predškolákovi dám ešte k sladkému zošit s úlohami pre predškolákov, aby si zvykal na učenie pomaly.

Zuzana:
Knižku – to je ale moja úchylka, že na každý sviatok musí byť knižka (mala som to tak ja až do 18ky a dodnes niektoré kúsky mám a viem presne, kedy u mna pristáli), sladké (malý je alergik, takže sladkosti cení velmi keď su vegánske), vianočné ponožky obaja, ovocie lebo moje deti sú podľa mňa reinkarnované termity a žeru ho na kilá a džús lebo počas roka to nekupujem.

žiadne príspevky na zobrazenie