Čokoláda samotná svet nezachráni. Ale je to dobrý začiatok

0
Čokoláda samotná svet nezachráni. Ale je to dobrý začiatok
Predstavte si, že si pochutnávate na čokoládových tyčinkách a robíte pri tom niečo dobré. NuCompany to umožňuje. Vy si kúpite tyčinku, oni zasadia strom.

Inovatívna nemecká značka NuCompany prináša organické potraviny s funkčným zložením. Jej doménou sa stal aj trvalo udržateľný prístup k stravovaniu. NuCompany ponúka mix chutných tyčiniek, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu.

Vďaka unikátnemu zloženiu rastlinného pôvodu sú produkty NuCompany vysoko výživné a obsahujú až o 65 % menej cukru oproti porovnateľným sladkostiam.

Za tyčinku strom

Udržateľnosť je pre značku základ. Preto tyčinky balí do biologicky odbúrateľných obalov, ktoré neobsahujú žiadne plasty. Navyše, za každú tyčinku vysadí NuCompany jeden strom.

Firma si stanovila cieľ, že vysadí do roku 2030 až miliardu stromov a stane sa inovačným lídrom v oblasti funkčnej výživy.

Aké sú to odbúrateľné obaly?

Obaly sa skladajú z celulózovej fólie, ktorú môžete kompostovať aj doma, zmesi tenkých škrobov a papiera. Obal je potlačený prírodnými farbami na vodnej báze, tak aby nezaťažoval životné prostredie pri rozklade.

V komposte sa obal rozkladá priemerne 6 mesiacov, potom už po ňom neostane ani zmienka. Ak nemáte kompost, konvenčné spôsoby, ako je žlté vrece alebo zvyškový odpad, sú najlepšou voľbou na likvidáciu. Obal je možné recyklovať aj tepelne – pri spaľovaní obalu sa neuvoľňujú žiadne škodlivé látky!

Kvalitné bielkoviny

V tyčinke používa NuCompany vegánsky proteín pozostávajúcich z tekvicových semien a mandľovej pasty. Jedna tyčinka numove (45 g) obsahuje 11-12 g bielkovín v závislosti od príchute, čo zodpovedá 25-26% tyčinky. V porovnaní s inými proteínovými tyčinkami sa môže zdať, že je obsah bielkovín o niečo nižší, ale hlavným dôvodom je to, že používajú iba vegánske a prírodné ingrediencie. V zozname prísad nenájdete chemicky koncentrovaný proteínový izolát ani bielkovinu živočíšnej srvátky – nehovoriac o umelých sladidlách a príchutiach.

Tak ako, dostali ste aj vy na tieto tyčinky chuť?

Zdroj foto: www.instagram.com/the.nu.company, www.premiumbrands.sk/brand/nucompany

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu