Ďakujem za modlitby a podporu: Aneta Parišková bojuje s rakovinou

0
Ďakujem za modlitby a podporu: Aneta Parišková bojuje s rakovinou

Skvelá moderátorka, mama a podnikateľka Aneta Parišková informovala na svojom Instagramovom profile, že má rakovinu. Aktuálne podstúpila prvú chemoterapiu a jej cesta za uzdravením ešte potrvá dlho. 

Anetu Pariškovú nemusíme nikomu predstavovať. Je to pani moderátorka a zároveň mama troch synov. „V NOÚ som prvou chemoterapiou začala svoj dlhý a náročný boj s rakovinou. Lekárom, sestrám a sanitárkam z kliniky onkohematológie ďakujem za profesionálny a ľudský prístup a perfektnú starostlivosť. Všetkým dobrým a prajným ľuďom ďakujem za modlitby a podporu,“ napísala Aneta na Instagrame.

Čítajte aj: Zdravie ženy by malo byť na prvom mieste

Aktuálne je hospitalizovaná v Národnom onkologickom ústave a jej manžel sa úšpešne vrátil z Ameriky a prebral starostlivosť o jej troch synov. Okrem moderovania sa naplno venuje aj svojej škôlke, ktorá je aktuálne pre koronavírus zavretá a využívajú ju naplno ako dovolenkovu destináciu jej synovia.

Moderátorke diagnostikovali zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, tzv. Non-Hodgkinov lymfóm. 

Čo je to Non – Hodgkinov lymfóm?

Non-Hodgkinov lymfóm je najrozšírenejším druhom zhubného nádoru lymfatického systému. Vzniká, keď sa bunky lymfatického systému (lymfocyty) zmenia na abnormálne. Tieto abnormálne bunky, ktoré majú v normálnom stave pomáhať proti infekciám, v stave abnormálnom sa nekontrolovateľne rozmnožujú a ich nahromadením vzniká nádor.

Lymfatické tkanivo môže byť postihnuté ochorením v rôznych častiach ľudského organizmu, no najčastejšie zasahuje lymfatické uzliny. NHL je obojstranné nesymetrické zväčšenie uzlín, podobné M. Hodgkin (1). Nehodgkinské lymfómy sú lymfómy nízkej malignity, patria k lyfoproliferatívnym ochoreniam. Delí sa podľa toho, v ktorých bunkách imunitného systému vzniká. Podľa prognózy vývoja ochorenia sa lymfómy delia približne na 30 samostatných typov. (zdroj def. zdravie.sk)

žiadne príspevky na zobrazenie