Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN ODPORÚČANÉ PRE ZDRAVIE ŽENY

Ďakujem za modlitby a podporu: Aneta Parišková bojuje s rakovinou

Zdieľať

Skvelá moderátorka, mama a podnikateľka Aneta Parišková informovala na svojom Instagramovom profile, že má rakovinu. Aktuálne podstúpila prvú chemoterapiu a jej cesta za uzdravením ešte potrvá dlho. 

Anetu Pariškovú nemusíme nikomu predstavovať. Je to pani moderátorka a zároveň mama troch synov. “V NOÚ som prvou chemoterapiou začala svoj dlhý a náročný boj s rakovinou. Lekárom, sestrám a sanitárkam z kliniky onkohematológie ďakujem za profesionálny a ľudský prístup a perfektnú starostlivosť. Všetkým dobrým a prajným ľuďom ďakujem za modlitby a podporu,” napísala Aneta na Instagrame.

Čítajte aj: Zdravie ženy by malo byť na prvom mieste

Aktuálne je hospitalizovaná v Národnom onkologickom ústave a jej manžel sa úšpešne vrátil z Ameriky a prebral starostlivosť o jej troch synov. Okrem moderovania sa naplno venuje aj svojej škôlke, ktorá je aktuálne pre koronavírus zavretá a využívajú ju naplno ako dovolenkovu destináciu jej synovia.

Moderátorke diagnostikovali zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, tzv. Non-Hodgkinov lymfóm. 

Čo je to Non – Hodgkinov lymfóm?

Non-Hodgkinov lymfóm je najrozšírenejším druhom zhubného nádoru lymfatického systému. Vzniká, keď sa bunky lymfatického systému (lymfocyty) zmenia na abnormálne. Tieto abnormálne bunky, ktoré majú v normálnom stave pomáhať proti infekciám, v stave abnormálnom sa nekontrolovateľne rozmnožujú a ich nahromadením vzniká nádor.

Lymfatické tkanivo môže byť postihnuté ochorením v rôznych častiach ľudského organizmu, no najčastejšie zasahuje lymfatické uzliny. NHL je obojstranné nesymetrické zväčšenie uzlín, podobné M. Hodgkin (1). Nehodgkinské lymfómy sú lymfómy nízkej malignity, patria k lyfoproliferatívnym ochoreniam. Delí sa podľa toho, v ktorých bunkách imunitného systému vzniká. Podľa prognózy vývoja ochorenia sa lymfómy delia približne na 30 samostatných typov. (zdroj def. zdravie.sk)

Tagy
Martina Novotná

Založila som projekt Akčné ženy. Podporujeme všetky ženy v tom, čo ich napĺňa a robí im RADOSŤ. Pomáhame si v podnikaní, kariére a vzdelávaní.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X