Dámy sa na evente v Košiciach skvele inšpirovali a zabavili

0
Dámy sa na evente v Košiciach skvele inšpirovali a zabavili

Akčné ženy opäť zavítali do metropoly východu. V Košickom Kulturparku sa stretli podnikateľky, ktoré sa podelili o svoje skúsenosti s biznisom, aby inšpirovali ostatné dámy. Nechýbal smiech a dobrá nálada.

Občianske združenie Akčné ženy pripravilo inšpiratívne podujatie pre všetky podnikavé ženy z okolia Košíc. Účastníčky sa stretli so šiestimi zaujímavými ženami a vypočuli si ich podnikateľské príbehy. Inšpiratívny večer sa konal v piatok 31. mája 2024 v Kulturparku v Košiciach.

Moderátorka večera, Martina Beňová, pozvala na pódium zakladateľku Akčných žien, Martinu Novotnú, a spoločne privítali prítomné dámy. Spomenula aj Klub akčných žien, ktorý je určený pre všetky podnikateľky, ktoré chcú rozbehnúť alebo oživiť svoj biznis.

Záchranárka, majiteľka e-shopu, cvičiteľka a manažérka hotelov

Moderátorka vyspovedala najprv štvoricu akčných podnikateliek – Annu Kmecovú, Martinu Lackovú, Ivanu Rokyta a Katarínu Lukáčovú.

Anna Kmecová predstavila svoj úspešný projekt rescueROOM. Prvej pomoci sa venuje viac ako 25 rokov a lásku k záchranárstvu objavila už v 1. ročníku na základnej škole. Okrem práce u záchranárov je predsedníčkou občianskeho združenia Prvá pomoc zážitkom, ktoré predviedlo aj praktickú ukážku záchranárskej práce.

Martina Lacková sa podelila o to, ako založila e-shop s gréckym olivovým olejom a inými gréckymi výrobkami. Po rokoch strávených vo finančnom sektore sa rozhodla pre veľkú zmenu, tak nastúpila srdcová záležitosť, ktorou je Grécko a olivový olej. Tak vznikol e-shop www.extravirginoil.sk.

Inštruktorka skupinových cvičení, Ivana Rokyta, rozprávala svoj príbeh o založení NEONKY. Ivana je mama dvoch detí, ale to jej vôbec nebráni podnikať. Pred desiatimi rokmi spolu s manželom v Košiciach rozbehla jedinečný koncept skupinových cvičení pod názvom NEONKA. Aktuálne vedie firmu so šesťdesiatimi zamestnancami.

Katarína Lukáčová sa presťahovala z hlavného mesta na východné Slovensko. Po siedmich rokoch v najväčšom slovenskom korporáte v cestovnom ruchu potrebovala zmenu. Dámam predstavila svoju spoločnosť EFFECTIVE HOTEL MANAŽMENT, v ktorej už štyri roky nastavujú hotelom správnu obchodnú stratégiu.

Od bankárky ku kreatívnej cukrárke

Tieto štyri akčné dámy na pódiu vzápätí vymenila dvojica z gastro oblasti – Michaela Horňáková a Michaela Fereková.

Michaela Horňáková porozprávala svoj príbeh o tom, ako sa z nej stala kreatívna cukrárka a zakladateľka Mischy – sweat bakery. Prácu v banke sa totiž po rokoch rozhodla nahradiť pečením tort a zákuskov. Svoje podnikanie rozbehla paradoxne až po narodení detí.

Majiteľke Hafparku, psej kaviarne v Košiciach, Michaele Ferekovej, chýbalo miesto, kde by mohla aj so svojím psíkom oddychovať a vychutnať si v jeho spoločnosti napríklad aj kávu. Po návšteve Bratislavy nelenila a veci zobrala do svojich rúk. Pomohol jej program Slovenskej sporiteľne www.zacinamepodnikat.sk.

Networking dopadol na výbornú

Dámy si užili talkshow so spíkerkami, tombolu, aj networking. Networking je skvelou príležitosťou na výmenu skúseností, nadviazanie nových kontaktov a podporu profesionálneho rastu. A preto dámy neváhali a prepojili sa vzájomne cez sieť LinkedIn.

Bonusom podujatia bolo, že každá účastníčka získala v rámci vstupenky aj darček v hodnote viac ako 30 €.

Networking

Ak ste rovnako akčná a chcete spoznať i ďalšie akčné ženy, rezervujte si čas v utorok 18. júna na ďalší podobne ladený event v Košiciach! Lístok si môžete zakúpiť v eshope Akčných žien.

Tešíme sa na vás v KOŠICIACH už v utorok 18. júna!

Slovenská sporiteľňa dlhodobo a systematicky podporuje ľudí, ktorí chcú začať podnikať alebo podnikajú veľmi krátko. V rámci Programu pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky môžu so špecialistami banky bezplatne prekonzultovať svoj biznis plán a zistiť možnosti jeho financovania so štartovacími úvermi.

žiadne príspevky na zobrazenie