Danka Kmeťová: Strach z neúspechu je zlý a môže nás odradiť, ale inak to nezistíme

0
Danka Kmeťová: Strach z neúspechu je zlý a môže nás odradiť, ale inak to nezistíme

Danka Kmeťová je jedna z prvých influenceriek. Začala podnikať už ako 18 – ročná a zamestnáva aj vlastnú maminu, ktorej to zmenilo život.

Ako to celé začalo?

Začalo to prvým videom na youtube – nazvala som si kanál – Akadémia krásy, lebo som sa hanbila produkovať obsah pod vlastným menom. Následne som začala aj písať blog o kráse.

Pozrite si celý náš rozhovor priamo na našom youtube kanáli! 

Bola si jedna z prvých influenceriek na Slovensku.

To je asi pravda. Veľa som sa inšpirovala v zahraničí. Bolo to asi v roku 2013, čiže som mala vtedy asi 17 rokov.

S akými ťažkosťami si sa stretla v úvode?

Vtedy neboli asi žiadne. Prvé video mi natočil môj brat na iphone. Neskôr som zistila, že existuje statív, či kamera. Teraz mám už vlastné štúdio. Ja som introvert, takže mi robí problém rozprávať na kameru. Nie som prirodzený talent. Baví ma líčiť a tvoriť, ale nerada verejne rozprávam.

Kto ti pomáha s technickými vecami?

Doteraz mi pomáha brat, ale veľa vecí som sa naučila sama.

Zdroj: Danka Kmeťová archív
zdroj: Danka Kmeťová archív

Aké boli prvotné reakcie okolia?

Mala som veľkú podporu rodiny aj ľudí. Bolo aj zopár internetových hejtov, ale neskôr som si to dala v hlave do poriadku a povedala som si, že to nerobím pre ľudí, ktorí ma hejtujú, ale práve naopak. Pre tých, ktorým to pomáha.

Ako reaguješ na hejty? Ako to zvládaš psychicky?

V tom ideálnom svete je to presne tak, že mi na tom nezáleží, pokiaľ to nie je konštruktívna kritika. Ale pravdaže, riešim to a premýšľam nad tým. Snažím sa vidieť ten rozdiel a zamerať sa na pozitívne ohlasy.

Nemala si strach vyjsť von z komfortnej zóny?

Vieš čo? Čo sa týka líčenia, povedala som si, že si to pozrú ženy, ktoré to zaujíma. Keď prišiel dopyt na osobnejšie videá, vychádzala som už viac z mojej komfortnej zóny. Nerada zdieľam osobné veci.

Ako funguje aktuálne Akadémia krásy?

Postupne počas z tých siedmych rokov sa z toho stala platforma pre ženy, ktoré sa chcú vzdelávať, chcú od života viac a chcú sa o seba starať.

zdroj: Danka Kmeťová archív
zdroj: Danka Kmeťová archív

Vy ste sa už aj rozrástli. Kto je v tíme?

Áno, ja som do toho zainteresovala už aj maminu, ktorá dala výpoveď a začala pracovať pre mňa. Rieši zákaznícku podporu, robí to, čo ju baví. Komunikuje zo žienkami a úplne jej vymizli zdravotné problémy, ktoré mala. Viac sa o seba prirodzene stará a teší sa zo života. Trpela predtým migrénami a tie jej úplne ustali. Zároveň mám jednu žienku, ktorá mi pomáha s PR.

Čiže ty si doteraz nikde nepracovala?

Áno, ja som dokonca nešla ani na vysokú školu. Mala som taký zlom po strednej škole či to zvládnem popri výške. Bola som tvrdohlavá a rozhodla som sa, že nepôjdem a neľutujem to. Možno jediné, čo by bolo plusom sú kontakty. Po presťahovaní do Bratislavy mi dlhšie trvalo, kým som sa zoznámila a spoznala s ľuďmi.

Mne sa na tebe páči, že ty si to ani neštudovala.

Áno, chcela som to študovať, ale mamina ma prehovorila, aby som šla na obchodnú akadémiu a tá mi dala základ o obchode a podnikaní. K líčeniu som sa dostala prirodzene tak či tak. Vďaka kurzom, či youtube videám.

Viem, že máš toho viac, dokonca si napísala knihu a máš aj vlastné produkty.

Je toho viac, napísala som štyri knihy, ale všetky prirodzene so mnou súvisia. Ja som mala aj poruchu príjmu potravy, následne som v puberte viac pribrala a necítila som sa dobre. Potom som to začala riešiť, skúšala som rôzne diéty, ale nikdy to nefungovalo definitívne. V tom čase toho nebolo veľa, tak som sa pustila do štúdia. Popri líčení som začala písať aj o tom, čo som si naštudovala – ako mať zdravý životný štýl.

Ako si začala s písaním?

Začala som písať článok, ale zistila som, že to bol veľmi dlhý článok. Potom som sa rozhodla, že to bude e-book. Potom som mala veľa reakcií od čitateľov, že čakali tlačenú podobu – tlačnú knihu. Necítila som sa na to, ale tlak bol taký silný, že som sa začala obzerať, kde by som to mohla uskutočniť. Najprv som to dala cez digital (knihy sa tlačia v ofsetovej tlačiarni) a neboli veľmi pekné. (smiech). Neskôr som sa spojila s firmou, ktorá mi to vytlačila správne. Postupne šli aj do kníhkupectiev a tak sa to rozbehlo. Spojila som sa aj s odborníkmi, výživovou poradkyňou, trénerom. Sama som sa necítila ako odborník.

Máš aj vlastné kozmetické produkty.

Jeden jediný. Zázračný balzam s medom a propolisom. Je to taký malý zázrak a zároveň balzam na pery. Na noc sa môže aplikovať ako maska, tiež na malé zádery, na akné…

Výborné! Na čom aktuálne pracuješ?

Posledný rok – dva sa sústredím na online prostredie a ponuku online kurzov. Chcem, aby to rástlo.

Ako by si ty podporila iné ženy, aby začali podnikať?

Ja rozumiem tomu, že strach z neúspechu je zlý a môže nás odradiť, ale inak to nezistíme. Keď sa pri danej činnosti žena cíti dobre a baví ju to, treba to vyskúšať. Keď ju to napĺňa a bude mať trpezlivosť, príde aj úspech. A hlavne bude v živote spokojná a vyrovnaná. Netreba sa báť.

Pridajte sa k našim odberateľom na Youtube a neutečie vám žiaden rozhovor.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu