Dávajte pozor: 6 spôsobov, ako vás môže človek zmanipulovať, aby ste ho nikdy neopustili

0
Dávajte pozor: 6 spôsobov, ako vás môže človek zmanipulovať, aby ste ho nikdy neopustili
Photo by Alvin Mahmudov on Unsplash

Láska je krásna, ale treba si dávať pozor na jednu veľmi nebezpečnú vec – ružové okuliare. Spočiatku sa nám človek ukazuje v tom najlepšom svetle a my si myslíme, že sme našli toho pravého. Problémom však je, že môže ísť iba o pretvárku a v skutočnosti sme sa zamilovali do osoby, ktorá ani neexitovala.

Kým ste presvedčené o to, že by ste nikdy nikomu nevedeli ublížiť, ostatní ľudia to tak nemusia mať. Dávajte si pozor na to, ako sa k vám partner správa. Môže sa vás snažiť len zmanipulovať, aby ste od neho nikdy neodišli. Klinická psychologička Julie Smith dáva do pozornosti 6 spôsobov, ktorými sa vás snaží niekto manipulovať.

Izolácia

Ste odstrihnuté od svojej rodiny a najbližších kamarátov. Nemáte tak šancu získať od niekoho potrebný názor, pričom by vás upozornili, že vo vašom vzťahu nie je všetko v poriadku a partner sa k vám nespráva dobre. Kvôli tomu ste stále v tom istom kolobehu a prehliadate dôležité veci.

Rýchla zmena správania

V jednom momente je k vám milý, šarmantný, milý a potom agresívny. Z ničoho nič. Je odmeraný, správa sa k vám priam odporne. Ako by ste boli pre neho nejaká „obyčajná handra“. Takéto správanie vo vás vzbudzuje zmätok. Premýšľate, či máte dobrý vzťah alebo je na čase odísť. Zároveň lipnete na všetkých dobrých momentoch.

Ničia vám sebavedomie

Zhadzuje vás, podceňuje a dáva jasne najavo, že vôbec nie ste múdra a neviete sa správne rozhodovať. Toto môže spôsobiť, že sa začnete pýtať samej seba, či dokážete fungovať bez daného partnera. Ide znova len o taktiku, ako si vás pri sebe udrží čo najdlhšie.

Obmedzený prístup k peniazom

Nielenže nemáte poriadny prístup k peniazom, ale sleduje asi každú transakciu, ktorú urobíte. Toto je azda jeden z najvarovnejších signálov, kedy by ste mali spozornieť. Práve pri tomto kroku je takmer nemožné, aby ste ho dokázali opustiť.

Vyhrážajú sa vám

Začne sa vám vyhrážať, že si ublíži alebo vám. Kvôli tomu pociťujete množstvo strachu a pre partnera to je dokonalá príležitosť, ako vás môže ovládať a zabrániť vám v odchode.

Prázdne sľuby

Ak ste sa však nenechali odradiť a stojíte na svojom odchode, vtedy začne sekať dobrotu. Bude vám sľubovať, ako sa zmení, ako sa všetko zlepší, ale opak je pravdou. Možno chvíľku mu to vydrží, ale potom to bude ešte horšie. Bude znova šarmantný a ak mu uveríte a zostanete, cyklus násilia bude pokračovať ďalej.

žiadne príspevky na zobrazenie