Deje sa vám toto? Mali by ste si dať pauzu od sociálnych sietí!

0
Deje sa vám toto? Mali by ste si dať pauzu od sociálnych sietí!

Postrehli ste, že pri scrollovaní sociálnych sietí sa neustále porovnáte s dokonale nastylovanými influencermi? Prepadávate pocitu menejcennosti a myšlienkam, že nie ste dostatočný? Práve v ére Instagramu, kde každý obrázok vyzerá ako vystrihnutý z časopisu je veľmi dôležité hovoriť o sile sebaprijatia a autentickosti. Aj v čase, keď vás navštívi nechcená vyrážka či boľavý opar.

Sociálne siete môžu byť dobrým sluhom, ale zlým pánom. Oslavujú vizuálnu krásu života v podobe fotografií a videí, ktoré v mnohých prípadoch podnecujú porovnávanie sa s ostatnými. Tieto obrazy však vytvárajú falošné predstavy o dokonalosti, nerealistické očakávania či tlak na jednotlivcov, ktorých každodenný život nevyzerá ako vystrihnutý z Instagramu.

Ak pociťujete stavy skľúčenosti, úzkosti, začínate sa vzďaľovať svojim najbližším a socializáciu s priateľmi odkladáte na neskôr, je najvyšší čas začať konať. Zrejme majú na vás sociálne siete väčší dopad, ako by sa mohlo zdať.

Dajte sociálnym sieťam stopku

Odložte svoj smartfón, vypnite si upozornenia a začnite vnímať samého seba. Doprajte si čas na obľúbené aktivity a prihláste sa napríklad na jazykový kurz, ktorý ste dlho odkladali. Nechajte sa rozmaznať relaxačnou masážou či dôkladným kozmetickým ošetrením alebo si dožičte poriadnu dávku endorfínov pri obľúbenom športe. Ak vám pri pohľade do zrkadla vyskočí v hlave negatívny komentár, nezabúdajte, že všetky nedokonalosti vás robia jedinečnou a silnou bytosťou.

Či už vás zdobia jazvy, vrásky, pehy, akné či práve vyhodený nový opar na perách, ste to vy. Aj tá najkrajšie nafotená modelka či influencerka sa možno borí s rovnakými problémami ako vy, má nízke sebavedomie, rieši silné akné alebo bojuje s častými herpesmi na perách. Ak aj vás navštívil posledný z menovaných, máme pre vás rýchle riešenie. URGO Filmogel ® na opary dostane herpesy šikovne pod kontrolu a vy sa tak môžete venovať iba sebe a svojim obľúbeným činnostiam.

S oparmi viete zatočiť raz-dva

Herpes simplex je infekčný vírus, a keď sa prejaví oparom, treba zbystriť pozornosť. Opary alebo herpesy, ako sa im ľudovo zvykne hovoriť sa objavujú najmä na perách alebo v inej oblasti tváre, no môžu sa vyskytnúť kdekoľvek na tele. U niektorých sa ukážu raz za uhorský rok, no ak sa vám objavujú často, telo vám signalizuje nejaký problém, ako napríklad zvýšený stres, oslabenú imunitu alebo hormonálne zmeny. Účinný prostriedok, ktorý vám toto obdobie vie zjednodušiť je URGO Filmogel® Opary. „Pacientom, ktorých trápi častý výskyt herpesu robíme sérologické vyšetrenie. To odhalí presnú hladinu herpes vírusu. Ak je príliš vysoká, nasadzujeme antivirotickú liečbu, ktorou vírus dostaneme pod kontrolu. Preto ak vás herpes navštevuje často, určite nepodceňujte návštevu lekára,“ hovorí dermatovenerologička MUDr. Regina Paulinyová.

Fľaštička do každej kabelky

Ak chcete efektívne zamedziť šíreniu svojho herpesu a zároveň si uľaviť od jeho príznakov a urýchliť hojenie postihnutej oblasti, vyskúšajte URGO Filmogel® Opary. Filmogel® je inovatívna technológia tekutého krytia z Francúzska. Nanesením tenkej vrstvy priehľadného gélu sa vytvorí ochranný film, ktorým sa opar izoluje a zmierni nepríjemný pocit svrbenia a prípadná bolesť. Vďaka vhodnému prostrediu podporí aj hojenie bez vytvorenia chrasty, zabráni prenosu na ďalšie miesto a šíreniu infekcie na ľudí vo vašej blízkosti.

Súčasťou malej 3 ml fľaštičky samotného URGO Filmogelu® je aj set špeciálnych aplikátorov a vďaka ich jednorazovému použitiu nekontaminujete obsah balenia vírusom herpes simplex. Produkt stačí iba aplikovať, počkať 1 – 2 minúty, kým vrstva zaschne a na opare sa vytvorí priehľadný film, ktorý vydrží až po dobu 4 hodín. URGO Filmogel® Opary môžete reaplikovať 2 až 4 krát za deň. Vďaka jeho jedinečnej technológii si budete môcť naniesť aj váš obľúbený rúž, ktorý vám zdvihne sebavedomie a dodá do nového dňa rovnaký pocit istoty, ako keby ste žiaden opar nemali. URGO Filmogel® Opary nájdete v ktorejkoľvek lekárni.

žiadne príspevky na zobrazenie