Domov v štýle glamour

pixabay.com

Každý zo štýlov bývania je zaujímavý a lákavý niečím iným. Pri škandinávskom nás zaujme jednoduchosť a prírodné materiály, pri rustikálnom nás uchváti čaro vidieka. Retro štýl je zaujímavý unikátnou kombináciou farieb a dobovými doplnkami, industriálny zase šarmom svojho moderného prevedenia. Ešte je tu však glamour, štýl, ktorý nám vyrazí dych svojou pompéznosťou, noblesou a nádychom luxusu.

Už zo samotného slova glamour vyplýva, že ide o niečo pôvabné či doslova okúzľujúce, a presne tieto pojmy štýl glamour aj prezentuje. Je to štýl bývania, ktorý je považovaný za najhonosnejší zo všetkých. Pripomína slávnu éru hollywoodskych hviezd, ktorých život bol pretkaný luxusom, blahobytom a zdanlivou atmosférou dokonalosti.

S takto zariadenými bytmi a domami sa stretneme najmä v prostredí mesta, pretože vo vidieckom dome by mohol pôsobiť príliš silene, ba priam gýčovo.

Ako má vyzerať miestnosť v štýle GLAMOUR?

Čistý štýl glamour je typický hladkými mramorovými podlahami a nábytkom s kovovou či zrkadlovou úpravou. Ak však chcete tento štýl ešte viac podčiarknuť, môžete staviť aj na historický kus nábytku z obdobia baroka či rokoka. Ten však v miestnosti stačí jeden. Okrem toho sú preň typické sedačky čalúnené zamatovými látkami a množstvo pohodlne pôsobiacich vankúšov.

Taburety, KiK

Dôležité sú farby

Pôvodnými glamour farbami bola biela a čierna, veľmi rýchlo sa však v tomto štýle „udomácnili“ aj všetky odtiene fialovej, sýta červená, tmavo modrá či fľaškovo zelená. Tie totiž dokážu priestor obohatiť o pátos a akúsi nadčasovú zmyselnosť. Okrem toho sa často používajú aj odtiene hnedej a béžovej. Chýbať nemôže zlatá a strieborná a odtiene zosobňujúce prítomnosť kovov.

Glamour vankúše, KiK

Čerešnička na torte

Zdanlivou maličkosťou, no zároveň neodmysliteľnou súčasťou štýlu glamour je lesk a trblietky, ktoré ešte dokonalejšie zvýraznia nádych luxusu. Zabudnúť by ste preto nemali ani na využitie metalických doplnkov či lesklých povrchov na zrkadlách, svietnikoch, pompéznych lustroch a svietidlách. Výhodou je, že za tieto „čačky“ nemusíte utratiť nehorázne peniaze. Vhodné a doplnky v štýle glamour nájdete aj v predajniach KiK, kde ich kúpite za rozumné ceny.

Bytové doplnky, KiK
Svietniky a podnosy v štýle glamour, KiK

Viac inšpirácie nájdete na www.kik-textilien.sk.