Dopravné podniky v Londýne sa pripravujú na milión návštevníkov prichádzajúcich na pohreb kráľovnej

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Dopravné podniky v Londýne sa pripravujú na zhruba jeden milión ľudí, ktorí v pondelok prídu do metropoly na štátny pohreb zosnulej kráľovnej Alžbety II. Šéf spoločnosti Transport for London Andy Byford sa v nedeľu vyjadril, že hlavné mesto od smrti panovníčky 8. septembra zaznamenalo „obrovské množstvo ďalších pasažierov“ a dopyt podľa neho „vyvrcholí“ v pondelok.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.

V celej krajine v pondelok pribudne 250 mimoriadnych vlakov, z toho niektoré budú nočné. Podľa predsedu správy železníc Network Rail Petra Hendyho sa v pondelok uskutoční „najväčšia prevádzka verejnej dopravy od olympijských a paralympijských hier v Londýne v roku 2012“.

Pohreb ovplyvní aj leteckú dopravu. Letisko Heathrow zruší viac ako 100 letov, aby hluk lietadiel nerušil pohreb vo Westminsterskom opátstve aj bohoslužbu na hrade Windsor. Letisko v západnom Londýne uviedlo, že narušenie sa dotkne 15 percent z jeho 1 200 letov, ktoré majú v pondelok odštartovať alebo pristáť.

Viac k témam: Pohreb britskej kráľovnej Alžbety II., Posilnenie dopravy
Zdroj: Webnoviny.sk – Dopravné podniky v Londýne sa pripravujú na milión návštevníkov prichádzajúcich na pohreb kráľovnej © SITA Všetky práva vyhradené.