Dôvera vo vzťahu – čo môže spestriť alebo ohroziť partnerský vzťah?

0
Dôvera vo vzťahu – čo môže spestriť alebo ohroziť partnerský vzťah?

Striptíz môže byť vo vzťahu šedou zónou nielen čo sa týka nevery, ale aj počas intímnych chvíľ. Pre niekoho je to príjemné a vzrušujúce spestrenie, pre iné páry je to taboo. Niektorí si striptíz dokonca radi vychutnajú aj mimo domácu spálňu v klube alebo podniku. Je to niečo, čo by ste mali partnerovi tolerovať?

Zdravá komunikácia vo vzťahu

Jedným z kľúčov ku šťastnému vzťahu je pravá úprimná komunikácia. Bez nej nebudú fungovať nielen partnerské vzťahy, ale ani tie rodinné a priateľské. V prvom rade si stanovte hranice, čo od svojho partnera vo vzťahu očakávate a čo on očakáva od vás.

Stáva sa, že partneri sú si neverní vlastne úplne nevedomky, pretože si nestanovili hranice toho, čo už za neveru považujú. Pre vás môže byť chatovanie si s opačným pohlavím nevinné, avšak vášmu partnerovi sa to nemusí pozdávať. Je prirodzené, že máme každý inak nastavené hodnoty, preto by ste sa o nich mali rozprávať a nájsť
spoločný konsenzus.

A ako zdravú komunikáciu vo vzťahu udržať? S tým vám radi poradíme:

● Premýšľajte o tom, čo chcete povedať predtým, ako to poviete
● Netrestajte sa tichom, ak vám niečo prekáža
● Skúste sa vcítiť do kože toho druhého
● Nezabúdajte na dotyky
● Negatívne veci komunikujte s citom
● Dajte bokom to, čo vás vyrušuje
● Počúvajte, čo vám partner hovorí
● Neurážajte sa
● Nezvyšujte hlas
● Pre dôležité témy zvoľte vhodný čas
● Predovšetkým buďte úprimní

Pozrite si tipy a inšpirácie ako uzdraviť svoj partnerský život

Férovosť vo vzťahu

Buďte k sebe féroví aj čo sa týka striptízu. Je iracionálne, aby ste s kamarátkami šli na pánsky striptíz a neskôr sa hnevali na partnera, ak urobí to isté. To isté platí aj naopak. Dôležité je, aby stanovené pravidlá platili rovnako pre oboch.

Pexels.com

TIP: Inšpirácia pre muža – ako sa štýlovo obliecť na svadbu.

Striptíz a nevera

Už odmalička sa v rozprávkach stretávame s láskou, pri ktorej pre nás všetko ostatné prestane existovať. V skutočnom svete to tak však nefunguje. Napriek tomu, že vášho partnera/partnerku milujete, nespravilo to z vás asexuálov. Je prirodzené cítiť žiarlivosť, ak sa partner pozerá na niekoho iného, avšak je dôležité si uvedomiť, že striptíz alebo pornofilm vám partnera neukradnú.

Zákazy, kontrola a citové vydieranie vzťahu neprospejú

Ak budete svojmu partnerovi neustále niečo zakazovať, čoskoro začne premýšlať o tom, ako z takéhoto vzťahu odísť von. Ak budete partnera neustále obmedzovať, môže sa stať, že zatúži po vzbure alebo vám bude klamať.
Taktiež nemôže správne fungovať vzťah založený na ultimátach a vydieraní. “Ak pôjdeš na rozlúčku so slobodou, tak sa s tebou rozídem.” Veci podobného typu nemajú v zdravom vzťahu, čo hľadať. Dávať partnerovi ultimátum je dokonca považované za manipulatívnu techniku a môže vzťah poškodiť.

Kontrola partnera, by mala byť taktiež za hranicou toho, čo vo vzťahu môžete. Nevypočúvajte partnera ako na polícii a ani mu neprehľadávajte telefón. Rovnako by sa táto invázia do súkromia nepáčila ani vám.

Ak ste svojho princa na bielom koni ešte nenašli, pomôžu vám tipy ako nájsť lásku bez pretvárky.

Photo by Vera Arsic from Pexels

Návšteva strip-klubu

Návšteva strip-klubu môže byť úplne nevinnou záležitosťou. Dôležité je, aby ste svojmu partnerovi dôverovali. Ak sa aj po úprimnom rozhovore cítite neisto, no chcete mu dôverovať, porozprávajte sa o tom, čo tam bude robiť a stanovte si hranice toho, čo je v poriadku a čo nie.

Prečo je prirodzené, že máte obavy?

Obavy prináša najmä predstava, že jedným výletom do strip-klubu a pár drinkami to neskončí. Množstvo žien sa obáva práve toho, že počas návštevy príde k viac ako len tancu. Treba si však uvedomiť, že pre profesionálnu tanečnicu v klube, váš partner pravdepodobne nie je o nič zaujímavejší ako ostatní klienti a ona nemá dôvod sa o neho zaujímať nad rámec svojej pracovnej činnosti.

Ďalšou pochopiteľnou obavou je, že takáto návšteva vo vašom partnerovi vzbudí túžbu po posúvaní hraníc vášho vzťahu alebo dokonca po nevere. Faktom však zostáva, že rozhodnutie o nevere je na vašom partnerovi. Ak vás chce podviesť, nepotrebuje k tomu strip-klub ani tanečníčku. Množstvo aférok sa odohráva na oveľa bežnejších miestach.

Nezabúdajte však na to, že rozlúčka so slobodou môže byť aj bez striptízu. Nemusíte byť za každých okolností k návšteve strip-klubu tolerantná, napríklad v prípade, ak vašu dôveru partner zradil už v minulosti.

Ako sa vyrovnať so žiarlivosťou

Žiarlivosť je úplne prirodzená emócia a nemusíte sa za ňu vôbec hanbiť. Je však dôležité vedieť tieto pocity správne spracovať, neignorovať ich. Dusenie žiarlivosti v sebe patrí k chybám, akým by ste sa pri budovaní partnerského vzťahu mali vyhnúť.

Ak žiarlivosť pretrváva príliš dlho, môže sa stať toxickou. Psychológovia varujú pred nevypovedanou žiarlivosťou, ktorá sa bude nabaľovať a môže zničiť váš vzťah. Hovorte teda so svojím partnerom o týchto pocitoch a bojujte proti nim spoločne.

Neporovnávajte sa

To, že na sebe chcete pracovať, je výborné, avšak mali by ste si odpustiť porovnávanie seba samej s niekým inými, čím sa zbytočne vystresujete. Myšlienky typu “Iné ženy sú krajšie, múdrejšie, vtipnejšie…” vôbec nie sú na mieste. Váš partner vás miluje práve preto, aká ste.

Zvýšte svoje sebavedomie

Toto nie je rada len do vzťahu, ale aj do života. Zdravé sebavedomie je jedným z kľúčov k pozitívnej nálade a spokojnejšiemu životu. Ak ste si vedomé svojej krásy a inteligencie, ste zaujímavé a hrdé na seba, nebudete žiarliť s podozrením, že máte súperku. Aby ste si čo najľahšie zvýšili sebavedomie, urobte všetko preto, aby ste skutočne mali byť na čo hrdé – starajte sa o seba, rozvíjajte svoje schopnosti a snažte sa byť zaujímavé pre seba a aj pre
ostatných.

TIP: Aby ste sa cítili krásne, oživte svoj outfit unikátnymi elegantnými doplnkami a dámskymi hodinkami.

Foto: pexels.com/Daria Shevtsova

Myslite pozitívne

Keď vás prepadnú negatívne myšlienky, skúste najjednoduchšiu možnosť autotréningu a pokúste sa negatívne myšlienky pretransformovať na tie pozitívne. Nahraďte myšlienku: „Nemá ma rád, má inú“ na „On miluje len mňa, som pre neho tá najkrajšia, má iba mňa.“ Akonáhle myšlienkami zablúdite k niečomu zlému, zopakujte si svoje pozitívne tvrdenie a skúste mu úprimne veriť.

TIP: Viete ako sa zdokonaliť v láske a ako viac milovať?

Dôverovať partnerovi môže byť náročné

Často práve chýbajúca dôvera v partnerovu vernosť je dôvodom žiarlivosti. Budovať dôveru vo vzťahu je náročné a obnoviť takú, ktorá už bola porušená, je ešte ťažšie.

Aby ste vybudovali dôveru vo vzťahu mali by ste:

● Komunikovať – treba sa rozprávať, zdieľať nedorozumenia, rozdiely, nejasnosti, ale aj radosť, úspechy a príbehy. Komunikácia je cesta k silnému vzťahu
● Dopriať si navzájom priestor – obaja partneri potrebujú priestor pre svoje záľuby, koníčky a priateľov, aby sa zachovala ich osobitosť
● Nepodceňovať spoločné aktivity – je dôležité, aby ste si s partnerom vytvorili spoločné zážitky, ktoré sa neskôr premenia na spoločné spomienky. Aktívne strávený čas postupne zbližuje
● Dodržovať vaše vlastné pravidlá – každý vzťah je iný, tak ako sú partneri odlišní. Preto nie je možné porovnávať sa s inými vzťahmi. Vytvárajte si spolu vlastné pravidlá, ktoré budú šité na mieru vám dvom
● Rešpektujte vaše rozdiely – Napriek tomu, že ste rozdielni, odlišne reagujete, každá prekážka sa dá zvládnuť s dostatočnou komunikáciou a rešpektom

Striptíz nielen v strip-klube

Na zvodnú tanečníčku sa môžete v spálni premeniť aj vy. Ak vám je proti srsti predstava partnera v strip-klube, urobte mu predstavenie vy doma. Takúto iniciatívu parter zaručene ocení, ak vám ju už sám dávno nenavrhol.

Prečo o striptíze vo vzťahu vôbec hovoriť?

Sexuálny život je len ťažko oddeliteľnou súčasťou vzťahu. Pre niekoho je to nepodstatný detail, pre iných je najobľúbenejším koníčkom. Ak chcete, aby vám vášeň vydržala čo najdlhšie, nemal by váš vzťah upadnúť do rutiny.

Striptíz je skvelý spôsob ako si okoreniť intímne chvíle niečím novým a zaručene vzrušujúcim.

Ďalšie tipy ako upevniť milostný život

Nie je to len striptíz, ktorý môže okoreniť váš vzťah. Pozrite sa na naše ďalšie tipy, ako upevniť milostný život:
● Zahoďte pyžamá a začnite spať nahí
● Pozrite si spolu film pre dospelých
● Vyskúšajte nové polohy
● Zájdite spolu do sex-shopu a niečo si vyberte
Sexy spodné prádlo
● Role play

Ako na striptíz doma?

Nehanbite sa

Prvé na zozname je, aby ste ostýchavosť odložili za dverami. Ak ste striptíz nikdy neskúšali, najdôležitejšie je, aby ste do toho šli uvoľnene a s otvorenou mysľou. Do ničoho by ste sa nemali nútiť nasilu, pretože sa to odrazí nielen na vašom výstupe, ale aj na vašom vzťahu k partnerovi.

Vyberte si hudbu, pri ktorej sa najlepšie uvoľníte

Zvoľte hudbu vhodnú k téme vášho vystúpenia. Môžete vybrať niečo pomalšie, vyzliekať sa pomaly a nechať partnera v očakávaní. Alebo môžete vybrať rýchlejšiu hudbu a pri tanci ju precítit.

Záleží len na vás, v čom sa cítite najprirodzenejšie. Ak vám nič nenapadá, prinášame zopár overených tipov na inšpiráciu:
● LENNY KRAVITZ – Strut
● TLC – Red light special
● MADONNA – Erotica
● DONNA SUMMER – Love to love you baby
● JOE COCKER – You can leave your hat on
● BEYONCÉ – Naughty Girl
● AEROSMITH – I don´t want to miss a thing
● GUNS N 'ROSES – Since I don´t have you
● SADE – Keep Looking
● BRITNEY SPEARS – I Love Rock ´N´ Roll
● CHRISTINA AGUILERA, LIL ´KIM, MYA & PINK – Lady Marmelade

Vezmite si niečo do ruky

V prípade, že úplne neviete, čo pri striptíze s rukami, môžete siahnuť po vejári alebo boa. Tieto pomôcky vám pomôžu efektívne vtiahnuť do hry aj partnera.

Nepodceňte tréning

Aby ste sa pri pohyboch cítili uvoľnenejšie a istejšie, je dobré si ich vopred nacvičiť pred zrkadlom. Natrénujte si pohľady, úsmevy, pohyby aj pózy. Uvedomte si, že ste nádherná a toto sebavedomie využite aj pri zvádzaní partnera.

Vyberte vhodné osvetlenie

Vyladiť atmosféru vám pomôže aj správne svetlo. Zvoľte prítmie alebo pološero, ktoré pôsobí najvzrušujúcejšie. Ak chcete vyzerať štíhlejšie, vezmite lampičku, položte ju do rohu miestnosti na zem a svetlo natočte na seba. Práve osvetlenie zospodu spôsobí, že vaša silueta bude vyzerať štíhlejšie.

TIP: Inšpirácie ako schudnúť hravo a efektívne

Pixabay.com

Neprežeňte to s choreografiou

Ženy, ktoré sú v tanci ako doma, si môžu dovoliť aj zložitejšie tanečné prvky. Naopak, ak sa na to necítite, netrápte sa náročnými choreografiami, ktoré vám v nervozite ľahko vypadnú. Postačí, ak vychytáte zopár prvkov, v ktorých sa cítite dobre a párkrát ich zopakujete.

Očný kontakt

Jednou z najvzrušujúcejších vecí je očný kontakt. Je prirodzené, že ak máte trému, máte tendencie klopiť oči k zemi. Pokúste sa tomu vyhnúť a sebavedome sa dívajte partnerovi do očí.

Hlaďte sa

A všade. Veľmi jednoduchým avšak efektívnym krokom je dotýkať sa sama seba. Taký pohľad sa vášmu partnerovi neomrzí. Hlaďte sa spredu, zozadu, postojačky aj posediačky. Taktiež nezabudnite ani na prehrabávanie sa vo vlasoch.

Aké zvoliť na striptíz spodné prádlo?

Nepodceňte pri striptíze ani sexy spodné prádlo. Vždy treba pred výberom dbať na štruktúru, siluetu, farbu a materiál. Za najfascinujúcejšie farby sa považujú čierna a červená. Čierna farba má však istú prevahu. Bordová, čokoládová a tmavo-modrá farba sú tiež veľmi obľúbené. Biela farba je krásna, ale treba brať na vedomie aj všeobecné pravidlo bielej farby – pridáva vám váhu.

Pri voľbe farby sa treba vždy riadiť svojou fantáziou a zmyslami. Nezabudnite na to, že farebná kombinácia má silnejšie čaro než jedno farebná kombinácia spodného prádla.
Spomedzi látok dajte prednosť saténu alebo krajkám, ktoré pôsobia najzvodnejšie. Saténové spodné prádlo dekorované čipkou je sexy na pohľad aj na dotyk. Spodné prádlo z tylu zdobené výšivkami zase dodáva žene čaro sexy krásky v retro-štýle.

TIP: Vedeli ste, že aj s pomocou krajok a krajkových látok môžete spraviť svoj outfit výraznejší, vášnivejší a vzrušujúcejší?

Nezabudnite na váš komfort

Ak vám je stále myšlienka zvodného tanca proti srsti, do ničoho sa nenúťte. Nielen že vy sa budete cítiť zle a odrazí sa to aj na vašom výkone, podvedome túto obeť budete zazlievať aj partnerovi.

Vymeňte si úlohy

Aby ste strptíz okorenili ešte viac, pokojne si vymeňte úlohy. Pánsky striptíz už nie je novinkou a aj vy môžete partnera pokojne požiadať o zvodný tanček v spálni.

Záver

Láska, porozumenie a pocit komfortu sú dôvody, prečo hľadáme partnerské vzťahy, a tak si ich nenechajte vziať žiarlivosťou alebo zbytočnými nezhodami vo vzťahu. Buďte otvorené konverzácií, avšak nemusíte súhlasiť s každou partnerovou požiadavkou. Všetko je o vzájomnej dohode a úprimnej komunikácii.

Natália Várošová, PoctiveSEO.sk
Obrázky:
https://unsplash.com/photos/72eYgGJVzQM
https://unsplash.com/photos/yLUvnCFI500
https://unsplash.com/photos/tFbsY14l-io
https://unsplash.com/photos/n9kVVTrBIaY
https://unsplash.com/photos/nyMfwv7LBPw
https://www.pexels.com/cs-cz/foto/cernobily-dospely-eroticky-foceni-270777/
https://unsplash.com/photos/FnR3NRIcHp8

žiadne príspevky na zobrazenie