Druhá šanca na život: Mala iba 24 rokov, keď dostala zástavu srdca, nádhera, čo robí teraz

0
Druhá šanca na život: Mala iba 24 rokov, keď dostala zástavu srdca, nádhera, čo robí teraz
Zdroj: FB/Vicki Miller Williams

Brittany Williams zo dňa na deň bojovala o život. V roku 2014 dostala zástavu srdca. Dalo by sa tomu predísť, ak by neignorovala dôležité varovné signály.

Brittany mala v tom čase iba 24 rokov. Bola akurát na večeri v New Yorku, keď dostala zástavu srdca. Takmer prišla o život, informuje TODAY. Jej život začali zachraňovať doktori, ktorí boli v rovnakom podniku. Náhoda alebo osud?

V nemocnici ju uviedli do umelej kómy a prebudila sa až po dvoch dňoch. Akoby sa druhýkrát narodila. Od hrozivého incidentu ubehlo už takmer 10. Brittany bola odhodlaná zmeniť svoj prístup k životu a pomáhať druhým. Začala však sama od seba – už nikdy nebude ignorovať svoje telo.

Zdroj: FB/Vicki Miller Williams

„Bola som v práci a zrazu mi znecitlivela a brnela ľavá strana tela,“ povedala, ako sa prejavovali problémy. Keď napokon sama došla k odpovedi, vďaka internetu, že čo za tým môže byť, nedočkala sa dobrej reakcie. „Máš 24 rokov. Beháš 8 kilometrov denne. Ješ extrémne zdravo, to by sa ti nikdy nestalo,“ povedala jej šéfka. „Verila som jej. A o tri dni neskôr som bola na zemi v reštaurácii na Times Square bez pulzu,“ dodala.

V nemocnici jej odborníci diagnostikovali syndróm dlhého QT intervalu, teda stav, ktorý spôsobuje rýchly nepravidelný srdcový tep. Následne jej implantovali defibrilátor, aby sa predchádzalo ďalším zástavám srdca. „Hlboko vo vnútri som však vedela, že som dostala druhú šancu na život a nemienila som ju premárniť,“ odkázala. Preto dnes šíri osvetu o prvej pomoci. Nikdy nevieme, kedy sa nám zíde.

Zdroj: FB/Vicki Miller Williams

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu