Druhy intimity: Nie je to iba fyzická aktivita plná vášne

0
Druhy intimity: Nie je to iba fyzická aktivita plná vášne
Zdroj: Unsplash.com

Už dávno to nie je iba o sexe. Žijeme v časoch, kedy sa viac hovorí o našich vlastných potrebách, hraniciach či rôznych prejavoch lásky. Aj intimita má viacero prejavov, nemusí to byť výlučne fyzická vášnivá aktivita.

Fyzická

To je úplne tá najklasickejšia, pod ktorou si najčastejšie vybavíme sex. Ako vysvetľuje Very well mind, ide aj o objatia, držatia sa za ruky či bozky. Ak teda potrebujete cítiť lásku a zažiť intímny moment s partnerom, nemusí to hneď skončiť v posteli. Môže vás len objať, hladať po vlasoch alebo vás len držať. 

Emocionálna intimita

Je to určite ten ťažší druh intimity, najmä ak máte partnera, ktorý nedokáže až tak hovoriť o citoch alebo vám aspoň načúvať. Emocionálna intimita je tu od toho, aby si partneri vymieňali medzi sebou svoje želania, hovorili otvorene o svojich trápeniach, obavách. Dôležité je, aby sa pritom obe strany cítili bezpečne a nemali dôvod na to cítiť sa zahanbene.

Zdroj: Unsplash.com

Intelektuálna intimita

Poznáte ten pocit, keď ste sa s partnerom konečne skvelo porozprávali, pričom daná téma sa nemusí ani týkať vášho vzťahu, pričom ste si ani neskočili do vlasov, napriek tomu, že máte odlišné názory? Tomu sa hovorí intelektuálna intimita. Jej úlohou je, aby sa partneri rozprávali o rôznych témach – spoločenské témy, politika, financie, dianie vo svete pod., na slušnej úrovni. To znamená, že ak sa aj nezhodnú, nemusia sa automaticky pohádať do krvi. Intelektuálna intimita je veľmi prospešná pre vzťah, nakoľko môžu partneri po vedomostnej stránke obohatiť jeden druhého. 

Experimentálna

Získavajte spoločne zážitky, skúšajte nové veci. Tomu sa hovorí experimentálne intimita, ktorú potrebujete najmä ak ste vo vzťahu s dobrodruhom. Choďte do hôr, zahrajte si spoločne šport. Je to skvelý a hlavne krásny spôsob, ako sa vo vzťahu ešte viac zblížiť. Ak by ste mali odlišné záujmy, dá sa to vyriešiť. Striedajte si plánovanie týchto aktivít, porozprávajte sa o tom a vždy je tu šanca na kompromis. 

unsplash.com

žiadne príspevky na zobrazenie