Dve Slovenky prespievali nádherný duet od popových dív Whitney Houston a Mariah Carey

0
Dve Slovenky prespievali nádherný duet od popových dív Whitney Houston a Mariah Carey

Pieseň When You Believe poznáme. Za jej interpretáciu boli Whitney Houston a Mariah Carey boli nominované na cenu Grammy. No táto pieseň stále žije, a je aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Všetci si prajeme, ba priam kričíme, aby sme mali silu veriť a aby sa veci obrátili k lepšiemu.

Slovenky Janka Ševa & NIKA (pozn. red.: poznáme ju ako Janku z La Caramela a NIKA Official) tento týždeň nahrali a zverejnili live cover piesne „When You Believe“. Chcú aj týmto spôsobom prispieť a motivovať na potrebnú finančnú a materiálnu pomoc v rámci zbierky „Kto pomôže Ukrajine“.

Naspievanú pieseň si môžete vypočuť tu:

Princ Egyptský ako motív

Pieseň  vznikla v roku 1998, ako ústredný hudobný motív animovaného filmu “Prince of Egypt” a jej námetom je starozákonný biblický príbeh vyvedenia izraelského ľudu z egyptského zajatia.

Čaká aj dnešný ukrajinský ľud na vyslobodenie? Alebo už temer celý svet?

Janka sa s Nikou prvýkrát stretli pred necelým rokom v dabingovom štúdiu, kde spolu nahrávali. Mali naspievať slovenskú verziu piesne k jednej animovanej rozprávke. Janku okamžite zaujala Nikina nesmierna muzikalita, rovnaké vnímanie hudby, no najmä ich vzájomná hlasová kompatibilita.

Slovo dalo slovo a odvtedy ostali vo vzájomnom kontakte a sľúbili si, že spolu niečo ešte nahrajú. A keďže momentálne majú rovnakého hlasového kouča (*Matúša Uhliarika, pozn. red.) prišli za ním začiatkom roka s návrhom spomínanej skladby. Vtedy ani zďaleka netušili, čo sa vo svete medzičasom udeje a ako pieseň dostane v dnešnom kontexte zrazu úplne nový význam.

„Nikdy v živote by sme si túto pieseň netrúfli takto spontánne spievať, už tobôž nie naživo. No zázraky sa naozaj dejú a aj keď naša interpretácia možno nie je dokonalá, cítili sme, že ňou máme čo povedať a možno prispeje aspoň štipkou nádeje a spolupatričnosti, ktorú dnes tak potrebujeme.” (Janka a Nika)

Prečítajte si aj: Činohra CND odohrá inscenáciu na pomoc Ukrajine

Ako vnímajú pieseň samotné speváčky?

Nika: „Pre mňa osobne je text tejto piesne veľmi dojímavý. Musím sa priznať, že som počas spievania mala čo robiť, aby som nepustila slzy… Vždy, keď v mojom živote nastanú ťažšie situácie, siaham po hudbe, pretože má liečivé účinky. A ja verím, že mnohým ľuďom aj táto naša verzia prinesie nádej (úsmev).

Hneď po vydaní tejto cover verzie mi písali známi, že mali zimomriavky a slzy v očiach… Myslím si, že pre umelca je toto najkrajšia spätná väzba. Znamená to, že to s ľuďmi rezonuje a nás to úprimne teší.

Janka: „S Nikou nám naozaj neskutočne zafungovala „chémia“. Piesne sme cítili úplne narovnako. Už vtedy v dabingovom štúdiu, kde sme sa stretli. Dokonca sme sa aj rovnako „mýlili“ (úsmev). A aká je pieseň pre mňa? Vnímam ju ako jeden z najkrajších ženských duetov, aký bol kedy napísaný. Nielen kvôli spojeniu Whitney a Mariah, ale aj vďaka krásnemu starozákonnému námetu. Keďže ja som sa k spievaniu vrátila po dlhom čase, naspievať niečo také silné a spevácky náročné, vyvolávalo vo mne poriadny rešpekt.

No túžba bola silnejšia, a tak som to teda aj ja vďaka Matúšovi (náš učiteľ spevu) a Nike skúsila. Následne sa udiali všetky ťaživé veci súvisiace s vojnou. A keďže tá pieseň s tými udalosťami až neuveriteľne rezonuje, rozhodli sme sa neštudovať ju do úplnej dokonalosti a nenahrávať profesionálne, ale vyskúšať to spolu, naživo, aby sme ňou možno mohli povzbudiť k spolupatričnosti a motivovať na potrebnú pomoc. Myslím, že sa nám to celkom podarilo a cítime to aj z reakcií najbližšieho okolia.“

 Ako sa páči pieseň vám? Tiež vám nabehli zimomriavky? Ak je vo vašich možnostiach, podporte prosím zbierku Kto pomôže Ukrajine
Zdroj foto: Katarína Sedláková @dreamandlive.sk

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu