Emu Müller poslali do Kanady, lebo bola namyslená. Dnes si plní sny ako bohyňa!

0
Emu Müller poslali do Kanady, lebo bola namyslená. Dnes si plní sny ako bohyňa!

Aké je byť sama sebe šéfkou? Ema Müller získala cenné skúsenosti z Kanady, a najmä zo života v Paríži. To ju doviedlo k rozhodnutiu osamostatniť sa a motivovať ďalšie ženy, aby sa mali rady a prijali sa také, aké sú.

Vedeli ste, že mladí ľudia, teda zástupcovia generácie Z, preferujú prácu formou projektov? Projekt Oriflame Akadémia vznikol s cieľom motivovať mladú generáciu, aby našla v sebe rovnováhu a nebála sa slobodne podnikať.

Slovenská moderátorka Vera Wisterová a česká moderátorka Kateřina Boušková vyspovedali známe osobnosti a úspešné podnikateľky zo Slovenska a Čiech, ktoré môžu byť práve generácii Z vzorom a inšpiráciou. Projekt odštartoval s inšpirujúcou a božskou Emou Müller.

Ema Müller žije desaťročie v Paríži, má vlastnú značku EMAem a projekt „SOM BOHYŇA“. Po skončení vysokej školy módneho biznisu začala pracovať ako PR manažérka pre módne značky. Okrem Fashion PR sa venuje písaniu pre Vogue Československo, podcastom „Témy Emy“ a komunite “Som bohyňa”, ktorá každej žene pripomína, že je bohovská presne taká, aká je.

Ema je jedinečnou a úspešnou podnikateľkou, ktorá prezentuje to, kým sama je, kým chce byť a ako sa cíti dobre. Motivuje nás všetky, aby sme sa rešpektovali aj so svojimi nedokonalosťami, mali sa radi a cítili sa ako bohyne.

Začiatky sú vždy ťažšie

„V 16-tich ma mama poslala do Kanady, myslím si, že preto, že som bola príliš namyslená, lebo som sa v 14-tich, 15-tich stala nejaká modelka. Mama to možno tak nejak cítila, nikdy sme sa o tom otvorene neporozprávali.

Kanada bola možno aj útek od slovenského šoubiznisového sveta, do ktorého som sa dostala a podľa mňa mi to nerobilo dobre,“ prezradila Ema a vysvetlila: „Ja som milovala chodiť na merania do modelingovej agentúry, tak veľmi som bola v tom chudnúcom móde, že som si tie merania úplne užívala. Neľutujem, že som to zažila, lebo ma to vyformovalo tak, že dnes sa cítim dobre vo svojom tele bez toho, aby som musela mať nejaké centimetre.“

V modelingu nezostala vďaka skúsenej mame Soni, ktorá rýchlo pochopila, že modeling nie je pre jej dcéru. „Ešteže ju mám, moja mama ma usmernila s tým, že: „V tomto možno nie si až tak super, ale určite je veľmi veľa vecí, ktoré by si mala skúsiť, lebo by si v tom bola dobrá, Ema. Rada sa rozprávať s ľuďmi? Pri modelingu to nerobíš.“ Snažila sa mi vtedy povedať, že to nie je pre mňa, ale ja som si myslela, že musím byť modelka, lebo iba tak som pekná, a iba vtedy si o mne ľudia povedia, že som pekná baba.“

CEZ PREKÁŽKY K OSOBNÉMU ÚSPECHU

Ema strávila rok v malom mestečku Jonquière v oblasti Quebec v Kanade. „Volala som to tam „stred ničoho“, aj keď to bolo krásne, ale najbližší obchod bol hodinu autom. Z tohto modelingovského slovenského sveta, do ktorého som vchádzala, len som musela strašne schudnúť a nedarilo sa mi to, som prišla do Kanady a tam som si uvedomila: „Ema, o čo sa tu akože snažíš? Ako pôsobíš pred ľuďmi, ako nejaká namyslená…?“

Hneď po pobyte v Kanade dostala Ema od rodičov možnosť študovať kdekoľvek chce. Vybrala si Paríž, ktorý bol snom jej mamy, Soni Müllerovej, ktorá Emu do Paríža často brávala. „Išla som do Paríža študovať na medzinárodnú školu bez toho, aby som vedela francúzsky. Chcela som študovať módu, lebo som sa rada pekne obliekala. Nevedela som, čo znamená pracovať v móde. Odbor „módny biznis“ mi vlastne predstavil všetky sféry módy“. Štvorročné štúdium módneho biznisu v Paríži skončila polročným štúdiom v New Yorku. Po návrate do Paríža si Ema nevedela nájsť prácu, a tak predávala spodnú bielizeň.

Milovala prácu v PR

„Pracovala som v Galérii Lafayette asi mesiac a každé ráno som plakala, keď som si cvikala príchod. No vďaka Bohu sa mi ozvali z práce, kde som polroka stážovala, že hľadajú PR človeka. Bola to módna značka, ktorá mala vlastné PR oddelenie. To bola vlastne prvá ozajstná práca v tom, čo milujem. Neskôr som začala pracovať v Carven PR, ale mali tam nejaké finančné problémy a bolo mi oznámené, že o 2 týždne sa mi končí práca. Tak som si našla ďalšiu prácu v PR agentúre. Milovala som PR, ale nenávidela som ten kancelársky stereotyp, kde si ráno sadneš za počítač a do siedmej sedíš na zadku a o ôsmej prídeš domov. Žiješ v podstate v piatok a sobotu.“

90% času Ema sedela za excelovskými tabuľkami a hovorila si, že tak to má byť. V poslednej agentúre podpísala kontrakt, v ktorom bolo uvedené, že keby sa čokoľvek stalo tejto agentúre, ako napríklad bankrot, môže kedykoľvek dostať výpoveď bez nároku na podporu v nezamestnanosti.

Výpoveď z jedného dňa na druhý

„Bohužiaľ som to podpísala a stalo sa to. Jeden večer, keď som odchádzala domov z práce, si ma zavolali, ani sa na mňa nepozerali a povedali „Ema, veľmi pekne ti ďakujeme za tvoj servis, ale od zajtra ťa nepotrebujeme.“ Pamätám si ako som sedela v metre urevaná a nejaká Francúzka mi dávala servítky. Prišla som domov, otvorila som počítač a frajerovi hovorím: „A zase!“ Hľadám robotu, hľadám PR prácu, od kedy ma zoberú, aký plat dostanem…“

Vtedy jej priateľ povedal, nech si žiadnu robotu nehľadá, nech je na voľnej nohe a kým sa jej to nepodarí, on sa o nich postará. „Som bohyňa, ale aj vďaka nemu som. Za mesiac som si našla svojich klientov, začala som robiť projektSom bohyňa“, ktorý vznikol s cieľom len inšpirovať „baby“. Potrebovala som to, lebo všetko, čo teraz hovorím, som potrebovala vtedy počuť ja. Vďaka partnerovi, ktorý ma zobral a povedal mi „Nie, prestaň, nemôžeš všetkých stále počúvať a byť tu pre niekoho, už je čas, aby si tu bola pre seba a bola šéfka sama sebe, máš na to.“

Odvtedy Ema verí, že do čoho sa pustí, sa jej podarí, pretože verí sama sebe a všetko je v jej rukách a je vzorom množstva žien.

Oriflame Akadémia

Oriflame Akadémia jedinečnou formou prezentuje príbehy úspešných ako sny, ktoré sú dosiahnuteľné. Podľa filozofie Oriflame ,,Beauty by Sweden‘‘ je to práve rovnováha, ktorá je pre úspech a prosperitu dôležitá. Preto naplno podporujeme inovatívne formy práce s priestorom pre cestovanie a osobnostný rast. V rámci šiestich nabitých videí spoznáš mladé, úspešné a nezávislé ženy z Oriflame aj známe osobnosti, ktoré ti cez podnikateľský príbeh, sebarozvoj a posilnenie ženského postavenia priblížia pracovné príležitosti 21. storočia, ktoré dnešná moderná doba ponúka.

Okrem Emy Müller spoznáte v prvej video lekcii ďalší zaujímavý príbeh úspešnej mladej ženy – Dominiky Šutkovej, brand partnerky Oriflame, ktorá pracovala pôvodne ako laborantka.

Celý rozhovor a ďalšie informácie nájdete na https://sk.oriflame.com/oriflameakademia

Harmonogram Oriflame akadémie:
14. 10. 2021
Women Empowerment a sebevědomí s Ester Geislerovou, Honzou Vojtkem a Eliškou Zounovou
28. 10. 2021
Od hobby k splneniu podnikateľského sna s Vierkou Ayisi a Alexandra Fornálová
11. 11. 2021
Začátky podnikání s Veronikou Spurnou, Šárkou Moravcovou a Veronikou Bernatskou
25. 11. 2021
Ako zvládnuť život podnikateľky a mamy na plný úväzok s Barborou Krajčírovou a Renátou Hubinskou
9. 12. 2021
Jak si jít za svým a využít svůj potenciál naplno s Veronikou Kašákovou a Veronikou Tomáškovou

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu