Eva Benediktová: Milujem spoznávanie nových ľudí

0
Eva Benediktová: Milujem spoznávanie nových ľudí
eva benediktova

Eva Benediktová študovala na Obchodnej akadémii, pracovala na letisku a jej život sa zmenil, keď absolvovala hodinku krásy u kamarátky. Zaregistrovala sa a dnes je úspešnou direktorkou, ktorá ukázala cestu podnikania s Mary Kay už stovkám žien.

Prezraď nám, aké boli tvoje pracovné začiatky? Čo si pôvodne študovala a ako si spomínaš na svoje prvé zamestnanie?

Študovala som na Obchodnej akadémii v Banskej Bystrici a mojim detským snom bolo lietať a stať sa letuškou. Po roku tvrdej práce na letisku ako pozemná „letuška“, som z tohto sna veľmi rýchlo precitla.

Aktuálne pracuješ ako kozmetická poradkyňa Mary Kay, ako si sa k tejto práci dostala?

Jedného dňa ma pozvala rodáčka z Banskej Bystrice na hodinku krásy s Mary Kay a aj keď som dlho jej ponuke odolávala, osud všetko zariadil za mňa. Prišla som náhle a nečakane o prácu, a potom to bola už len otázka registrácie za nezávislú kozmetickú poradkyňu Mary Kay. Osudu treba vždy veriť, vie, čo robí :)

Eva Benediktová
Eva Benediktová na oslavách výročia Mary Kay

V čom je kozmetika Mary Kay jedinečná?

Firma Mary Kay je druhá najpredávanejšia kozmetická značka na svete. 55 rokov využíva najmodernejšie technológie a pred ostatnými kozmetickými značkami má vždy náskok 5 rokov. Jedinečná je v tom, že obsahuje aktívne látky, ktoré intenzívne stimulujú v spodnej vrstve kože tvorbu a aktiváciu vlastného kolagénu, ktorý následne produkuje dostatok elastínu, čím sa koža stáva pružnou, žiarivou a hebkou, čo pôsobí mladistvo a zdravo. Naše kozmetické rady sú rozdelené jednak podľa vekových kategórii, ale aj podľa typov pleti. Máme kozmetické rady aj pre mužov, adolescentov a aj pre deti.

Čo máš na tejto práci najradšej?

Milujem spoznávanie nových ľudí. Táto práca mi ich vniesla do života veľmi veľa a rôznych. Prevažne sa však z týchto „pracovných“ stretnutí, ktoré si vyžadujú aj kus zvláštnej intimity vzťahov, vytvorili priateľstvá na život a na smrť, čo si ja osobne veľmi vážim a starostlivo pestujem.

Eva Benediktová
Eva Benediktová s tímom na evente Akčných žien

Pri svojej práci sa zvykneš stretávať s mnohými ľuďmi, máš na niekoho nejakú peknú alebo zaujímavú spomienku?

Pamätám si na milé stretnutie u mňa v štúdiu s manželkou známeho moderátora a zabávača, ktorá prišla s čerstvo narodeným potomkom, ktorého médiá tak veľmi chceli vidieť a nafotiť. Im to nedovolila, mne to nádherné bábätko dala do náručia, a ja som sa tak mohla vrátiť v čase a zaspomínať, aké to bolo pred dvadsiatimi rokmi s mojou dcérou.

Kto sa k tebe chodí líčiť najčastejšie? Aká veková kategória?

Eva Benediktová
Eva Benediktová

Keďže robievam kurzy líčenia, stretávajú sa u mňa rôzne vekové kategórie, čo je vždy veľmi zábavné. Tie mladšie učia tie staršie a naopak. Vymieňajú si navzájom skúsenosti a ja pridám tie svoje 5 ročné vedomosti aj skúsenosti. Líčila som už aj dámu, ktorá mala 94 rokov a veľmi si to pochvaľovala.

Máš dcéru, ktorá je taktiež make-up artistkou. Viedla si ju odmalička ku kráse a starostlivosti o svoj zovňajšok?

Niekoľko rokov som pracovala pre nemeckú spoločnosť Quelle, kde som pripravovala sezónne módne prehliadky, chodila dávať rozhovory do televízií a rádií. No a moja dcéra Bianka žila v tomto svete prakticky od narodenia. Stala sa najmladšou manekýnkou v SR, fotila aj točila reklamy, čo spôsobilo, že zvládanie vlastnej vizáže, ale aj líčenie klientiek jej ide veľmi dobre. Nechce však ísť v mojich šľapajách, venuje sa finančnému poradenstvu.

Ako si zadeľuješ svoj čas?

Svoj čas zo zásady podriaďujem potrebám svojich klientiek a práci, čo ide často aj na úkor môjho voľného času a rodiny. Toto však budem musieť prehodnotiť, lebo nestíham šport, kultúru ani relax.

Nedávno si bola na Bratislavskom hrade menovaná za Independent Sales Director Mary Kay. Čo pre teba toto ocenenie znamená, aký to bol pocit?

Bolo to presne pred rokom a bol to hlavne pocit úľavy po troch mesiacoch tvrdej práce, kedy som musela spolu so svojim tímom dosiahnuť presne stanovené ciele. Musím však uznať, že byť menovaná priamo na Bratislavskom hrade ako jediná medzi desiatkami úspešných kolegyniek bol fakt úžasný a neopakovateľný pocit.

eva benediktova
Eva Benediktová s ocenením

Čo považuješ za svoj doteraz najväčší úspech?

Počet nezávislých kozmetických poradkýň v mojom tíme. Aktuálne mám v tíme 83 žien, ktorým som poskytla príležitosť na prácu.

Ak by som chcela byť členom vášho tímu, čo by som mala urobiť?

Treba si so mnou dohodnúť termín hodinky krásy v mojom štúdiu na Grosslingovej 4, v Bratislave, kde všetko bezplatne vysvetlím a ukážem. Prípadne sa mi môžete ozvať telefonicky 0905 777 010 a nájdete ma na Facebooku.

Predošlý Súťaž o vstupenky na konferenciu MastersGate
Pokračovať Redakčný výber akčných žien
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu