Fakturácia v mobile šetrí podnikateľom čas

0
Fakturácia v mobile šetrí podnikateľom čas

Fakturačné programy sa z počítačov presúvajú do inteligentných telefónov. Vďaka tomu môžu podnikatelia vystaviť klientovi zálohovú faktúru aj hneď po ceste zo stretnutia a vôbec nepotrebujú otvárať počítač.

Mobil sa stal pre mnohých ľudí nevyhnutným pomocníkom, ktorý im pomáha vybaviť osobné aj pracovné záležitosti. Tomuto trendu sa prispôsobujú aj fakturačné programy. Napríklad on-line fakturačnú službu iDoklad podnikatelia využijú na počítači, ale aj v aplikácii na mobile.

Výhody fakturačného programu v mobile

Na fakturačných aplikáciách v mobile používatelia najčastejšie oceňujú, že so sebou nemusia nosiť notebook a aj tak vystavia faktúru za pár sekúnd – pokojne hneď po podpísaní zmluvy s novým zákazníkom.

Ďalším plusom je okamžitý prehľad. Niektoré fakturačné programy umožňujú prepojenie s bankovým účtom. Hneď ako klient pošle platbu, fakturačný program ju podľa variabilného symbolu spáruje a príslušnú faktúru označí za zaplatenú.

Podnikateľ si len otvorí aplikáciu v mobile a hneď vidí:

● koľko faktúr je už uhradených,

● koľko peňazí by mal v najbližšej dobe od klientov dostať,

● ktorí klienti majú po splatnosti.

Mobilná aj webová aplikácia fungujú v cloude. Keď teda podnikateľ vo fakturačnom programe v mobile vytvorí nový doklad, prepíše sa aj do webovej verzie. Vďaka tomu sú v oboch aktuálne dáta.

Limity programov na faktúry v mobile

Fakturačné aplikácie pre mobily často nie sú ešte tak vyspelé, aby plne nahradili webovú verziu programu na faktúry. Dajú sa v nich vystavovať doklady a kontrolovať úhrady, ale niektoré pokročilejšie funkcie v nich zatiaľ nemusia byť dostupné.

Preto si podnikatelia spravidla nevystačia iba s aplikáciou v mobile, ale na väčšie analýzy potrebujú počítač.
Programy na faktúry majú zvyčajne základnú verziu zadarmo pre tých najmenších podnikateľov. Aplikácie pre mobily však nemusia byť súčasťou tohto základného balíčka a niekedy sa k nim používatelia bezplatnej verzie nedostanú. To v iDoklade neplatí – aj používatelia bezplatného predplatného môžu aplikáciu pre Android a iOS používať.

žiadne príspevky na zobrazenie