Fografia Oleny Zelenskej v známom časopise spustila vlnu kritiky: Tentokrát sa jej zastala slovenská politička

Zdroj: IG/olenazelenska_official

Olena Zelenská, prvá ukrajinská dáma, sa ocitla na obálke pripravovaného časopisu British Vogue. Netrvalo to vôbec dlho a už sa ozvali kritici. Čo si o tom myslíte vy?

Nevkusné?

Im sa nepáčilo najmä to, že ide o módny časopis, pričom na Ukrajine prebieha ťažká vojna. Prezentáciu Zelenskej v módnych šatách považujú za nevkusnú. “Je ťažké spojiť si to so surovou správou, že prebieha vojna,” uviedla Anjana Susarlová, profesorka z Michiganskej štátnej univerzity

Manželku Volodymyra Zelenského fotila uznávaná fotografka Annie Leibovitzová. Vytvorila “Portrét odvahy: Olena Zelenská, prvá dáma Ukrajiny”.

Celý článok je zameraný na emocionálnu daň a taktiež o tom, ako sa Zelenská snaží prispôsobiť celej tejto hrozivej udalosti. Na niektorých snímkach pózovala aj svojím milovaným manželom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa British Vogue (@britishvogue)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa British Vogue (@britishvogue)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa British Vogue (@britishvogue)

#SitLikeAGirl

Dá sa povedať, že tieto snímky rozdelili spoločnosť. Niektorí podporujú Zelenskú, iní neakceptujú tento krok. Avšak na jej stranu sa tentokrát postavila aj slovenská ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

“Pripájam sa k podpore ukrajinskej prvej dámy Oleny Zelenskej, ktorá napriek ťažkým vojnovým časom neúnavne a vytrvalo využíva všetky príležitosti, aby hovorila o situácii na Ukrajine,” uviedla Kolíková.

Kritiku Zelenskej si všimla aj ukrajinský novinárka, ktorá za účelom podpory vytvorila zaujímavý hashtag. “Je mi sympatická aktivita ukrajinskej novinárky Zoji Zvyňackivskej, ktorá v nadväznosti na kritiku fotografií Oleny Zelenskej spustila flashmob #SitLikeAGirl, v ktorom mnohé ženy napodobňujú pózu pani Zelenskej,” vyhlásila Kolíková.

“Okrem iného takto poukazujú aj na nezmyselnosť noriem správania, ktorých dodržiavanie sa od žien a dievčat očakáva a vyžaduje,” uzavrela mnisterka.