Fórum, kde by sme sa mohli pýtať na financie, sme potrebovali ako soľ

0
Fórum, kde by sme sa mohli pýtať na financie, sme potrebovali ako soľ

Uvedomili ste si už, že keď potrebujeme odporúčanie o finančných produktoch, nemáme sa kde opýtať? Väčšinou sa potom u známych alebo priateľov vyzvedáme, u koho sa radili oni. Ak sa nechceme pýtať priamo v konkrétnych finančných spoločnostiach, nemáme kde. Neexistuje žiadne fórum. Presnejšie, neexistovalo.

Nahneval som sa a jedno také na FB založil. A funguje! Položíte otázku a dostanete odpovede od viacerých ľudí, ktorí sa v oblasti vyznajú. Často s podrobným vysvetlením a ľahkým pohľadom do zákulisia. Fórum Zlatá minca vám prezradí všetko o finančných produktoch.

Fórum, kde nájdete odpovede

Pýtajte sa, pýtajte sa, pýtajte sa. Finančné produkty sú zložité. Aj ľudia, ktorí sa v nich vyznajú, sa stále učia. Obyčajný človek čím menej vie, tým horšie pre neho. Pokiaľ má smolu, skončí s niečím, čo nie je pre neho úplne vhodné, s niečím, čo ani nepotrebuje alebo – ešte horšie – s niečím, čo ho pripraví o peniaze.

Fórum Zlatá minca vzniklo ako prevencia. Aby ste sa zorientovali alebo presvedčili: „Mám tento a tento produkt v takých a takých podmienkach. Je správny?“ Alebo: „Rozhodujem sa medzi týmito produktmi v takej a takej situácii. Ktorý je pre mňa vhodnejší?“ Už teraz je v ňom dosť zaujímavých informácií. Vstúpte, pýtajte sa a učte sa.

Trochu rozumiem, prečo niečo také doteraz neexistovalo. Keď sa pozriete na Facebook na stránky veľkých finančných subjektov, zistíte, že hoci majú desaťtisíce fanúšikov, neprebieha tam diskusia. Ak ľudia niečo napíšu, tak často veľmi všeobecne alebo kritizujú. Diskusia môže prebiehať len tam, kde sa stretnú ľudia z viacerých miest. Na fóre, ktoré založia niekto nestranný. Ako ja.

Súťaž o najlepší finančný produkt

Nepredávam finančné produkty, ale organizujem súťaž finančných produktov Zlatá minca. Nezáleží mi, ktoré produkty vyhrajú, nechávam to na odbornej porote. Aktuálne som desiatky členov tejto odbornej poroty pozval do skupiny, aby radili, a ďalší ľudia sa tam postupne pridávajú. Pričom všetci musia rešpektovať zákaz reklamy a fakt, že na otázky je potrebné písať verejne.

Kto je presvedčený, že jeho rada je dobrá, nebojí sa ju verejne vysloviť a obhájiť v diskusii. Dobré pre toho, kto sa pýta. Nikto sa nikdy nedokázal zorientovať vo finančných produktoch bez toho, aby sa pýtal. Dúfam, že bude pre vás fórum užitočné!

Prečítajte si aj článok: Finančné problémy zvyšujú pocity úzkosti

Ukážka z diskusie

Zistil som za dobu svojej praxe zaujímavú vec – banky našu (vašu) hotovosť vôbec nepotrebujú. Majú hotovosti dosť, sedia na nej, už nevedia komu a ako by ju požičali. Preto je úročenie bežných účtov v bankách zvyčajne 0,00 a úročenie terminovaných účtov zvyčajne 0,01 percenta, teda plus mínus. Uložených 100 Eur vám teda prinesie za rok „zisk“ 1 cent. A ten jeden cent vám štát ešte zdaní daní z výnosu z kapitálového majetku.

Úplne stranou pritom ponechávam, že za rovnakú dobu vám „bežná“ banka zvyčajne „vyrúbi“ poplatoček vo výške okolo niekoľkých desiatok Eur za vedenie daného účtu alebo terminovaného. Teda samozrejme, mesačne „len“ po piatich eurách, aby to zase nebolo tak vidieť, že áno. Na priamo položenú otázku „Kedy sa zvýšia úroky na vkladových účtoch“ teda úplne úprimne hovorím svoj názor, a to „pravdepodobne nikdy“.

Vito Trnavský (autor je Čech žijúci na Slovensku)

Ohodnoťte článok

0

Predošlý Ako úspešne bojovať proti komárom?
Pokračovať Kam ísť tento rok na dovolenku? Užite si more, aj hory
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu