Hamran, Kišš a Daňko sa vyjadria k prípadu Ezechiel 7 (video)

0
Hamran, Kišš a Daňko sa vyjadria k prípadu Ezechiel 7 (video)

14.8.2023 (SITA.sk) – Prezident Policajného zboru Štefan Hamran, prvý viceprezident Branko Kišš a riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko sa v v pondelok vyjadria k aktuálnym informáciám k prípadu Ezechiel 7.

V rámci akcie Ezechiel 7 bol v piatok v skorých ranných hodinách zadržaný bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, ktorý kandiduje v nadchádzajúcich predčasných parlamentných voľbách z deviateho miesta za Smer-SD. Okrem Gašpara zadržali policajti NAKA aj Romana Stahla, ktorý viedol napríklad vyšetrovací tím Novinár. Tretím obvineným v tejto veci je podnikateľ Norbert Bödör.

Trestná vec Stahla, Gašpara a Bödöra sa podľa Úradu špeciálnej prokuratúry týka podozrení z korupcie v kauzách Doprastav, Váhostav a Technopol „kedy mali vtedajší predstavitelia policajného zboru manipulovať trestné stíhania v prospech podozrivých oligarchov, a to za úplatky presahujúce 90 000 eur“.

Vyšetrovateľ navrhol stíhať Gašpara a Stahla väzobne, ale prokurátor špeciálnej prokuratúry nevyhovel podnetu vyšetrovateľa NAKA a tak boli prepustení na slobodu.

Video: Tlačová konferencia

začiatok po 13.00

Viac k témam: Akcia „Ezechiel 7“, Prezident Policajného zboru SR, Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA)
Zdroj: SITA.sk – Hamran, Kišš a Daňko sa vyjadria k prípadu Ezechiel 7 (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu