NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY BLOG INŠPIRÁCIE KARIÉRA MAGAZÍN

Hľadáme nové hviezdy ženských startupov

Martina Novotná
Share
akceleračný program pre ženy podnikateľky

Akceleračný program pre ženy podnikateľky “Grow F” opäť hľadá nové hviezdy ženských startupov. Výzva na podávanie prihlášok do akceleračného programu pre všetky akčné podnikateľky je otvorená do 15. januára 2020.

Máte vo svojom okolí akčnú ženu, ktorej by takýto program mohol pomôcť alebo ste ňou vy?

Pošlite jej informáciu, ktorá pomôže naštartovať jej biznis. Garantom Grow F je Female Founders, iniciatíva založená v roku 2016 vo Viedni. Tento trojmesačný program pre ambiciózne ženy bol spustený po prvýkrát v januári 2019 v snahe podporiť rovnosť pohlaví a začínajúce podnikateľky a takto ich pripraviť na vstup na trh.

Trojmesačný program na mieru pre každú podnikateľku

Začínajúce podniky, ktoré sa do akcelerátora dostanú, čaká na mieru tvorený trojmesačný program. Každý startup dostane vlastného mentora – úspešného zakladateľa firmy alebo popredného experta v odbore – ktorí vedú a pomáhajú startupom počas celého trvania programu. Súčasťou tréningov sú aj semináre na témy ako nábor zamestnancov alebo internacionalizácia. Dôležitým aspektom je aj osobný rozvoj.

Prečítajte si aj článok Startupy, ktoré vedú aj ženy, sú úspešnejšie ako tie s mužmi

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuKontakty, investori, networking

Účastníčky sa môžu rozvíjať v oblastiach vyjednávania a prezentovania na verejnosti. Startupy môžu profitovať aj zo získaných kontaktov na investorov a iných podnikateľov. Do aktuálneho ročníka akceleračného programu Grow F sa je možné prihlásiť do 15. januára 2020. Zo všetkých prihlásených bude následne vybraných najviac 10 startupov. Bližšie informácie a prihlášku nájdete na stránke ADVANTAGE AUSTRIA Slovakia alebo priamo na portáli Female Founders.

Ako vznikol pojem startup?

Startup je pojem označujúci novo vznikajúci projekt či začínajúcu firmu často ešte vo fáze tvorby podnikateľského zámeru.

Prvýkrát sa tento termín stal populárnym v čase internetovej horúčky (1996-2001), kedy vzniklo mnoho spoločností tohto typu v USA predovšetkým na internete v Silicon Valley. Svoju renesanciu zažíva opäť v súčasnosti, kedy sa týmto pojmom dá označiť akýkoľvek začínajúci projekt.

Start-upový projekt sa môže objaviť v akomkoľvek odbore, najčastejšie sú to však technologické či internetové firmy. Medzi ich vlastnosti patria:

  • Nízke počiatočné náklady
  • Vyššie (než u “štandardných” firiem) podnikateľské riziko
  • Potenciálne vyššia návratnosť v prípade, keď sa spoločnosť etabluje

Tagy
Martina Novotná
Martina Novotná

Založila som projekt Akčné ženy. Podporujeme všetky ženy v tom, čo ich napĺňa a robí im RADOSŤ. Pomáhame si v podnikaní, kariére a vzdelávaní.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X