Hlas zaregistroval po voľbách doménu pelle2024.sk. Ide o kampaňovú stránku k Pellegriniho prezidentskej kandidatúre?

0
Hlas zaregistroval po voľbách doménu pelle2024.sk. Ide o kampaňovú stránku k Pellegriniho prezidentskej kandidatúre?

18.11.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas-SD si dala štyri dni po parlamentných voľbách zaregistrovať doménu pelle2024.sk.

Kampaňová stránka ku kandidatúre

Vzbudzuje dojem, že by mohlo ísť o kampaňovú stránku ku kandidatúre šéfa strany a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho za prezidenta v prezidentských voľbách v roku 2024. Informuje o tom Denník N. Doménu nechal zaregistrovať 4. októbra Matúš Šutaj Eštok, ktorý je dnes ministrom vnútra za Hlas-SD.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Bolo to v čase, keď strana Hlas-SD vyjednávala o podobe budúcej vlády so Smerom-SD, ale aj s Progresívnym Slovenskom. Nakoniec sa dohodla so Smerom-SD a v médiách sa špekulovalo o tom, či Pellegrinimu šéf Smeru-SD Robert Fico neponúkol podporu prezidentskej kandidatúry. Pellegrini to poprel.

„Môžem vylúčiť, že by súčasťou dohody bola nejaká dohoda o budúcej kandidatúre na post prezidenta Slovenskej republiky,“ uviedol po oznámení novej vládnej koalície. Agentúra SITA oslovila k doméne hovorkyňu Hlasu-SD Patríciu Macíkovú.

Pellegriniho kandidatúra

Pred parlamentnými voľbami Pellegrini hovoril, že nad prezidentskou kandidatúrou neuvažoval, po voľbách už úvahy o možnej kandidatúre potvrdil viackrát. Napríklad 8. novembra povedal: „túto tému som nevylúčil, a teda je to stále otvorená otázka, ktorú v najbližších týždňoch budeme musieť aj v strane, aj ja osobne nejakým spôsobom rozlúsknuť.“

Minulú nedeľu sa v diskusnej relácii TV Markíza vyjadril, že potrebuje mať uistenie, že občania si budú želať prezidentského kandidáta jeho kvalít. „Prichádza postupne ten čas, keď budem musieť oznámiť toto rozhodnutie,“ povedal predseda parlamentu.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, prezidentská kandidatúra
Zdroj: SITA.sk – Hlas zaregistroval po voľbách doménu pelle2024.sk. Ide o kampaňovú stránku k Pellegriniho prezidentskej kandidatúre? © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu