Nežiadúce chĺpky sú jedným z problémov, ktoré trápia mnohých z nás. Najmä v lete musíme do svojej skrášľovacej rutiny zaradiť holenie niekedy aj na dennej báze. Často sa však stretávame s nedokonalým výsledkom, podráždenou pokožkou a zarastajúcimi chĺpkami.
Hľadali sme spôsob ako holenie uľahčiť a prišli sme na dokonalú rutinu, ktorú sa oplatí vyskúšať. Ak neviete ako na to, tento článok vám môže slúžiť ako skvelý návod na perfektne hladkú pokožku.
Pleť si treba pripraviť
Aby sa chĺpky ľahšie holili, potrebujeme na to našu pokožku pripraviť. Kľúčové je uvoľnenie vlasových folikul a pórov. Pomôže nám k tomu teplo. Mokré alebo suché. Najlepšie je oholiť sa po horúcej sprche plnej pary. Nasleduje odstránenie odumretých kožných buniek prostredníctvom sprchovacích špongií alebo jemného peelingu.
Prečítajte si: Zmeškala som deadline? Nie, určite nie
Niekedy je fajn si chĺpky oholiť práve v čase, kedy je vaša pokožka najmenej opuchnutá. To je pre každého z nás individuálne, aj keď pre väčšinu z nás to je práve ráno, hneď po zobudení.
Žiadne „na sucho” nepraktikujte
Po tom ako pleť zjemníme, nanesieme holiaci produkt. Ten zabezpečí, aby holenie prebehlo naozaj hladko a žiletka sa po pokožke kĺzala. Vhodná je pena, gél či v krajnom prípade, ak nemáte doma ani jedno z uvedených, použite aspoň kondicionér.
Bez ostrej žiletky to nepôjde
Jednorazové žiletky sa pýšia týmto pomenovaním práve preto, lebo by sa naozaj mali použiť iba jeden raz. Ruku na srdce, koľkí z nás to nerobia? Čepeľ žiletky po prvom namočení, holení a uschnutí stratí ostrosť a objaví sa na nej hrdza. Treba ju vyhodiť.
Zvoľte kvalitnú žiletku s vymeniteľnou čepeľou, ktorá z dlhodobého hľadiska nielen poteší vašu peňaženku, ale aj naše životné prostredie. Udržujte kvalitnú žiletku v čistote a suchu, aby sa predĺžila jej životnosť.
Netlačte na to
Tlak, ktorý vyviniete na svoju pokožku počas holenia, je kľúčový. Nemali by ste príliš tlačiť a pohybujte ňou len plynulým jemným ťahom. Žiletku často namáčajte do teplej vody a čistite ju od oholených chĺpkov.
Holenie skončí, starostlivosť ešte nie
Po holení sa poriadne očistite od kozmetických prípravkov a oholenú pokožku umyte studenou vodou. Studená voda pomôže uzavrieť vaše póry. Na záver použite upokojujúci gél alebo krém, ktorý pomôže predchádzať podráždeniu.
Prečítajte si: Tipy a triky akčných mám: Ako si vyrobiť domáce ovsené mlieko
Vyhnite sa produktom s alkoholom, ktoré môžu pokožku vysušovať. Ak sa po holení chystáte vystaviť pokožku slnečnému žiareniu, nezabudnite na krém s SPF faktorom.
Niekedy je potrebné, dať si pauzu
Ak je vaša pokožka podráždená, nehoľte ju. Môžete si tak privodiť infekciu a nežiadúce zapálenie vlasových folikul. Tento stav navodí pocit nepríjemného svrbenia. Niekedy je skutočne lepšie pár chĺpkov oželieť a s holením počkať do nasledujúceho rána.