Ingrid Bartalská: Najväčší záujem je o Harryho Pottera

0
Ingrid Bartalská: Najväčší záujem je o Harryho Pottera

V centre Bratislave vznikol koncept, ktorý oslovuje milovníkov kávy, umenia a dobrého vína, za ktorým stojí Ingrid Bartalská a Pavol Neruda. Nájdete tu aj štúdio Podcaster. Tu nakrúcajú svoje podcasty aj Akčné ženy. V jedným z nich bola hosťom relácie práve zakladateľka Ingrid Bartalská. Reláciu moderovala Martina Beňová.

Je Ingrid umelecká duša?

“Áno, ale posledných pár rokov som sa týmto činnostiam menej venovala. Ale chcela by som sa k vrátiť k tvoreniu a uvoľniť si na to kapacity,” hovorí Ingrid. Prečo sa teda rozhodla otvoriť priestor Artelier?

“Išlo to postupne, dlhšie som hľadala v tomto okolí na Grösslingovej miesto, kde by bolo dostatok priestoru na to, aby tam mohla vzniknúť kaviareň s nejakou aktivitou, ktorá by bola kreatívna, alebo zameraná na osobný rozvoj. V auguste 2018 som natrafila na tento vyprázdnený priestor a postupne to vznikalo,” spomina Ingrid.

Páčilo sa jej, keď videla, že objekt má aj terasu a pripravený bar. “Držali sme sa myšlienky sebarozvojových aktivít, tak sme si povedali, že v prednej časti budú kurzy – zážitkové maľovanie, a kde sme teraz, to bola pôvodne kuchyňa, tak sme uvažovali, či rozvinieme gastro na prípravu jedál. Ale spoločníkov návrh bol, že chcel tvoriť a nahrávať podcasty, tak sme tu vytvorili podcastové štúdio.”

“Tento trojkoncept sa nám osvedčil. Lebo zážitkové maľovanie pri víne potrebuje servis kaviarne alebo baru a podcastové štúdio tiež. Máme veľa hostí, ktorí si prídu oddýchnuť alebo sa pripraviť sa a potom zostávajú sedieť v kaviarni,” vysvetľuje Ingrid.

Bolo hneď plánom, že sa v Artelieri bude maľovať, jesť aj nahrávať?

“V zahraničí sa nám to páčilo, bola to príjemná kombinácia rozvoja kreativity a občerstvenia. A keď sme si to vyskúšali, tak v rámci tých pár hodín tu vie človek strávi, tak vie zrelaxovať a prísť na iné myšlienky, sústrediť sa na niečo, čo tvorí, a potom niečo z toho vznikne a zoberie si to domov. Takže bola to kombinácia, ktorú sme chceli mať, že áno, toto by sme chceli priniesť na Slovensko.”

Kto navrhol interiér?

Ingrid opisuje, že mali spoluprácu s architektom, ktorý im navrhol vizuál pre jednotlivé časti. Projekt Podcaster bol samostatne navrhovaný skôr do pánskeho vzhľadu. “V rámci prednej časti baru sme to trochu farebne menili, dala som tam viac ružovej a v kombinácii so zelenou to príjemne dotváralo celkový vzhľad, aby bol mierne neutrálny,” hovorí Ingrid a pruznáva, že veľa inšpirácie si priniesli zo zahraničia.

“Chceli sme ísť trochu do Art deco štýlu, ale potom sme sa zastavili, aby to nebolo príliš zlaté a lesklé, aby to nevylučovalo mužov,” hovorí s úsmevom. “Ale aj tak máme väčšie percento žien, ktoré sem chodia. Ale za posledných pár mesiacov nám dosť stúpla návštevnosť mužov,” dodáva Ingrid.

Vo videu sa ešte dozviete:

  • Ako im pandémia skrížila plány
  • Čo boli tie najväčšie prekážky?
  • Podarilo sa im udržať zamestnanov?
  • Ako Artelier pomáha Ukrajine?
  • Dostali nejakú pomoc od štátu?
  • Ktorý kurz maľovania je najúspešnejší?

 

žiadne príspevky na zobrazenie