Izrael vyzval všetkých Palestínčanov v meste Gaza na evakuáciu, v oblasti sa zintenzívnili boje

0
Izrael vyzval všetkých Palestínčanov v meste Gaza na evakuáciu, v oblasti sa zintenzívnili boje

10.7.2024 (SITA.sk) – Izraelská armáda vyzvala všetkých obyvateľov mesta Gaza, aby sa evakuovali do centrálnej alebo južnej časti Pásma Gazy. V oblasti sa totiž zintenzívnili boje. Informuje o tom portál BBC.

Armáda z lietadiel zhodila letáky, v ktorých vyzýva všetkých v Gaze, aby opustili „nebezpečnú bojovú zónu“ cez určené bezpečné cesty. Tie sú vyznačené ako cesty vedúce k úkrytom v mestách Dajr al-Balah a Az-Zawajda.

Počas ostatných dvoch týždňov izraelské sily nariadili evakuáciu v Gaze a vstúpili do niekoľkých častí mesta, kde sa podľa nich preskupili militanti z hnutia Hamas a skupiny Palestínsky islamský džihád.

Organizácia Spojených národov (OSN) vyjadrila hlboké znepokojenie nad nariadením evakuácií v meste Gaza. Odhaduje sa, že v meste stále žije viac ako štvrť milióna ľudí a niektorých už spozorovali, ako sa evakuujú na juh. Niektorí však odmietajú odísť.

Boje pokračujú v čase, keď sa v Katare majú znovu začať nepriame rokovania o možnom prímerí a dohode o prepustení rukojemníkov medzi Izraelom a Hamasom. Na rokovaniach sa zúčastnia šéfovia spravodajských služieb Egypta, USA a Izraela.

Viac k témam: Evakuácia, Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Izrael vyzval všetkých Palestínčanov v meste Gaza na evakuáciu, v oblasti sa zintenzívnili boje © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie