Mierové iniciatívy nemôžu byť založené na ruských naratívoch, povedal Kuleba po stretnutí so Szijjártóm

0
Mierové iniciatívy nemôžu byť založené na ruských naratívoch, povedal Kuleba po stretnutí so Szijjártóm

10.7.2024 (SITA.sk) – Niekoľko dní po tom, ako maďarský premiér Viktor Orbán kontroverzne odcestoval do Moskvy na stretnutie s ruským vodcom Vladimirom Putinom, sa ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba stretol s maďarským náprotivkom Pétrom Szijjártóm. Kuleba na platforme X uviedol, že šéfovi maďarskej diplomacie jasne prezentoval, že za súčasných ruských požiadaviek nemôže existovať žiadny mier.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informoval som Pétra o situácii v prvej línii, ako aj o prípravách na druhý mierový samit. V tejto súvislosti som zdôraznil, že žiadne mierové iniciatívy nemôžu byť založené na ruských naratívoch. Nedávny ruský útok na detskú nemocnicu Ochmatdyt opäť dokazuje, že ústretovosť Putina neprináša výsledky, pretože naďalej hľadá vojnu, a musíme ho spoločne prinútiť prijať spravodlivý a trvalý mier,“ skonštatoval Kuleba.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Maďarský minister zahraničných vecí, Maďarský premiér, Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk – Mierové iniciatívy nemôžu byť založené na ruských naratívoch, povedal Kuleba po stretnutí so Szijjártóm © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie