Jar v podaní talianskych trendov

0
Jar v podaní talianskych trendov

Jar už pomaly klope na dvere, teploty na teplomeroch stúpajú a my postupne vymieňame náš šatník. Zimné veci ukladáme a vyberáme si opäť dámske šaty, trenčkoty alebo vlnené saká. V dnešnom článku sa pozrieme na jarné trendy, pričom inšpiráciu si vezmeme od elegantných Talianok.

Dôraz je na materiál

Ako prvá vec, na ktorú by ste sa mali pozerať pri výbere nových kúskov do vášho šatníka je predovšetkým materiál, z ktorých sú dané kúsky ušité. Ak je jar ešte chladnejšia, ako napríklad v mesiacoch február či marec, tak v úpletoch alebo pulóvroch rozhodne hľadajte vlnu, mohér alebo kašmír. Tieto prírodne materiály zaručujú, že vám v týchto kúskoch nebude zima, pretože dokonalo izolujú teplo. Ak sa vám nepodarí nájsť kúsok vyrobený 100 % z danej tkaniny, tak hľadajte také kúsky, ktoré obsahujú aspoň ich prímesi. Rozdiel v teplote a pohodlí rozhodne pocítite!

Talianky nedajú dopustiť okrem úpletov aj na kvalitné trenčkoty, kabátiky alebo bundy. V tomto prípade je dôležité, aby boli vyrobené z bavlny, poprípade polyestru. O výhodách bavlny viete, avšak ak má kabát aj prímes polyestru, tak sa vám model nebude krčiť a tak vás ráno pri ceste do práce nič nezaskočí.

Pri kabelkách je dôležité mať na mysli taktiež prírodné materiály ako koža. Dámske kožené kabelky sú skvelým doplnkom, ktorý predstavuje nadčasovosť, dlhotrvácnosť a praktickosť. Jedným z dokonalých príkladov je značka Coccinelle, ktorá vo svojom portfóliu má kabelky na rôzne príležitosti – od veľkých shopper bags do práce, až po mikro kabelky, ktoré sú momentálne veľmi trendy. Coccinelle kabelka je plná výhod, pretože je vyrobená z kvalitných materiálov remeselným spracovaním, ale aj sa prispôsobuje momentálnym trendom.

Kombinácia oblečenia je priam mágia

Talianky sú preslávené svojou eleganciou a sofistikovanosťou. Priznáme sa, že nikdy sme ešte nevideli Talianku zle oblečenú. Dámy z Talianska sa krásne obliekajú dokonca aj doma, nie iba keď idú do mesta!

Pre ne je dôležité mať niekoľko kvalitných kúskov v šatníku, ktoré potom už len kombinujú v rôznych outfitoch, pričom to môže pôsobiť ako samotná mágia. Základné kúsky v šatníku Talianok sú dámske šaty, minimalistická blúzka, jednoduchý top, dámske nohavice, sukňa, kvalitné topánky a kožená kabelka.

Momentálne sa móda vracia a preto Talianky vymieňajú klasické dámske nohavice za dámske nohavice s vysokým pásom. V kombinácií so zaujímavým topom, opaskom a topánkami na podpätku a kvalitnou kabelkou tak vyčarujú dokonalý outfit, ktorý je vhodný na rôzne príležitosti – od pracovného outfitu, po outfit na rôzne spoločenské udalosti akými sú napríklad oslava alebo banket. Výhodou takýchto nohavíc je, že opticky predlžujú nohy a nádherne zvýrazňujú ženské krivky.

Talianska móda aj na Slovensku

Nájsť kvalitné talianske kúsky môže byť niekedy náročné, avšak aj na Slovensku máme butiky, ale aj eshopy, kde tieto kúsky nájdete. Jednotlivé modely sú inšpirované priamo slnečným Talianskom, navrhnuté ženami pre ženy a dámy sa v nich cítia sebavedomo a sofistikovane.

Jednou z takýchto značiek je taliansky módny dom Luisa Spagnoli, ktorý vo svojej ponuke má iba tie najkvalitnejšie kúsky, ktoré sú praktické, elegantné, luxusné a nadčasové. Túto značku môžete spoznať v bratislavskej Eurovea Galerii v butiku Luisa Spagnoli alebo na eshope www.lamio.sk.

Text: Ivana Jánošková

Zdroj cover photo: pixels

Zdroj foto: https://www.lamio.sk/ 

žiadne príspevky na zobrazenie