Júnový burzoblšák

0
Júnový burzoblšák
Foto: Burzoblšák - M. Havranová a N. Czucor

Burzoblšák je podujatie, ktoré má v Ružinove už tradíciu a koná sa pravidelne prvú sobotu v mesiaci. Najbližšie sa bude konať 2. júna v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici.

Keďže Burzoblšák sa bude konať pred letom už len jeden raz, pozrime sa, čo nás na ňom čaká. Počasie by podľa všetkého malo byť príjemne teplé, preto sa v prípade priaznivého počasia bude konať vo obľúbených vonkajších priestoroch. Outdoor ponúka miesto s väčšou oddychovou zónou, s maximalizovanými predajnými plochami a príjemnou zónou s občerstvením.

trh, burza, blšák
Foto: Burzoblšák

 

Mesiac máj bol z hľadiska charitatívnej činnosti mimoriadne štedrý. Podľa poslednej informácie sa v máji na Burzoblšáku podarilo vyzbierať ďalšie financie na zbierku pre útulok Zatúlané psíky Šaľa. Celková čiastka sa momentálne pohybuje na viac ako 300€. Tie budú spomínanému útulku darované hneď po júnovom Burzoblšáku.

Prednedávnom Burzoblšák nadviazal s občianskym združením Sklad Solidarity novú charitatívnu spoluprácu – darovanie oblečenia pre ľudí v núdzi. Novinkou však je, že oblečenie, ktoré na Burzoblšáku nechali ľudia zadarmo pre dobrú vec, putovalo, okrem Bratislavy a Slovenska, priamo do Afriky.

náušnice, blší trh, burza
Foto: Burzoblšák

Začiatok apríla bol pre Burzoblšák veľmi zaujímavý, pretože organizátori vytvorili novú kampaň v rámci merchandisingu s logom Burzoblšáku. Vďaka spolupráci s fotografkou Kristianou Vavrekovou, herečkou Mariou Bartalos a hercom Noelom Cuczorom sa podarilo nafotiť krásne fotografie ako editoriál merchu Burzoblšák.  Na fotografiách sa, samozrejme, objavili burzoblšákové stálice – tričká a tašky, ale aj náramky od K4C3N jewellery a hrnček od Polin. Celý zisk z predaja merchu bude, ako inak, využitý na zbierku pre rôzne útulky. Hercov môžete stretnúť na burzoblšáku aj ako predajcov.

Počas leta budú teda usilovne pracovať na tom, aby pripravili viacero noviniek na novú sezónu. Jedna z nich bude zameraná na témy, ako viac recyklovať, ako viac podporovať ľudí v núdzi, aj ako rozšíriť merchandising na podporu útulkov pre zvieratá. Keďže veľa ľudí by malo záujem o Burzoblšák aj v iných mestách než v Bratislave, organizátori sa pre začiatok rozhodli rozšíriť túto platformu aspoň o predaj na online Burzoblšáku. Najväčšou novinkou roku 2018 teda bude spustenie Burzoblšáku aj v online forme. Jeho myšlienka však ostáva rovnaká. Pôjde o blší trh, bazár na internete, s cieľom „predávať – pomáhať,

Burzoblšák:
8:00 – 14:00 hod. Burzoblšák

Program:
9:00 – 13:00 hod. tvorivé dielne Artlandia
9:00 – 13:00 hod. maľovanie na tvár Artlandia

Viac si môžete prečítať na Facebooku a rezervovať miesto sa dá tu.

Tešíme sa na Vás už 2. júna v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Ružinove!

 

žiadne príspevky na zobrazenie