Kalorické tabuľky nie sú vždy základom úspechu! Vyskúšajte chudnutie podľa celebrít

0
Kalorické tabuľky nie sú vždy základom úspechu! Vyskúšajte chudnutie podľa celebrít

Fitness a cvičenie nie je stvorené pre každého z nás. Preto, keď chceme schudnúť hľadáme tú najľahšiu cestu, ktorou docielime úbytok hmotnosti na váhe. Ako prvé väčšine z nás napadne vyskúšať rôzne diéty. Práve tie nám sľubujú redukciu hmotnosti o niekoľko kilogramov v priebehu jedného, dvoch alebo štyroch týždňov.

Buďme však úprimní – toto nie je vždy tá správna cesta. Chudnutie je behom na dlhú trať a popravde, nedá sa schudnúť zo dňa na deň. Avšak, skvelým pomocníkom pri chudnutí sú kalorické tabuľky. Platí totižto zásada, že ktokoľvek chce schudnúť, mal by sa dostať do kalorického deficitu. Čiže príjem kalórií by mal byť menší ako výdaj a ich spotrebovanie. A práve kalorické tabuľky nám pomáhajú v sledovaní príjmu kalórií.

Chudnutie však nie je len o obmedzovaní sa. Veľmi dôležitá je motivácia. Niekoho môže motivovať dovolenka, niekomu môže byť skvelou motiváciou lepšie a pevnejšie zdravie a pre iných sú skvelými motivátormi rôzne celebrity. Čo robia slávne osobnosti pre to, aby sa cítili skvelo a rovnako tak aj vyzerali? Inšpirujte sa nimi!

Zdroj: https://www.instagram.com/gwynethpaltrow/

Gwyneth Paltrow – kráľovná zdravého životného štýlu

Americká herečka Gwyneth Paltrow sa netají tým, že pravidelne podstupuje očistnú kúru. Konkrétne dva až trikrát do roka podstupuje „Clean Program,“ ktorý vyvinul kardiológ Alejandro Junger. Ide o 21-dňovú očistnú kúru, ktorá je nápomocná pri detoxikácii organizmu.

Základom je vylúčenie množstva potravín z jedálnička. Ide predovšetkým o potraviny obsahujúce lepok, mliečne výrobky, vajcia, cukor. Okrem toho je potrebné vzdať sa aj alkoholu. Na druhej strane sa odporúča dve jedla denne nahradiť tekutou stravou, a to v podobe smoothies, ovocných štiav či polievok.

Jessica Biel – „jaskynná strava“ robí zázraky

Za niektorými z najzávideniahodnejšími hollywoodskymi telami stojí jaskynná strava. Teda konkrétne paleo stravovanie oslovilo aj herečku Jessicu Biel, ktorá na ňu nedá dopustiť. Ide o diétu, ktoré sa podobá stravovaniu našich predkov. Podľa Jessicy paleo stravovanie jednoducho zoštíhľuje a zbavuje nemalej vrstvy tuku.

Zdroj: https://www.instagram.com/jessicabiel/

Ak by ste sa chceli dať aj vy na tento spôsob stravovania, z jedálnička by ste mali vylúčiť všetky obilniny, mliečne výrobky i strukoviny. Naopak, do jedálnička zaraďte čerstvé ryby, chudé mäso a zeleninu.

Megan Fox – zázračná „5“ ju sprevádza životom

Je motiváciou pre mnohé mladšie i staršie ročníky. Jej dokonalá postava je dôkazom toho, že má byť právom na čo hrdá. Vďačiť za ňu môže predovšetkým diéte s názvom „5 Factor Diet“. Megan Fox odporúča vyskúšať päťtýždňový diétny plán zostavený trénerom celebrít.

Zdroj: https://www.instagram.com/meganfox/

Táto diéta spočíva v konzumácii piatich jedál denne (čo sa odporúča aj mimo diéty) pripravených z piatich zložiek na jedno jedlo. Každé z týchto piatich jedál by malo obsahovať dostatok bielkovín, zdravých tukov, sacharidov a vlákninu. A k tomu je ideálne dopriať si aj nápoj bez cukru. Počas celej doby takéhoto stravovania je povolený jeden „cheat day,“ počas ktorého sa môže konzumovať čokoľvek.

Pamätajte však aj na základné pravidlo – správne stravovanie je len polkou úspechu. Druhú
polovicu tvorí pohyb. Či už to bude chôdza a povestných 10 000 krokov denne alebo nejaký druh pohybovej aktivity, ako je plávanie, bicyklovanie, či cvičenie vo fitness centre, správnou kombináciou pohybu a stravovania docielite zvodnejšie krivky.

žiadne príspevky na zobrazenie