Kamila Slašťanová: SuperFaktúra spĺňa to, čo potrebujem, množstvo funkcií uľahčuje prácu a šetrí čas

0
Kamila Slašťanová: SuperFaktúra spĺňa to, čo potrebujem, množstvo funkcií uľahčuje prácu a šetrí čas

Účtovníctvo nám pri podnikaní vie niekedy poriadne znepríjemniť život. O tom, aký systém vedenia účtovnícva a fakturácie pri svojom podnikaní používa, sme sa spýtali Kamily Slašťanovej, majiteľky portálov Menučka a Darčekové vouchery.

Predstav sa nám, kto si, čo robíš, čomu sa venuješ.

Som majiteľkou a manažérkou firmy, ktorá prevádzkuje gastronomický portál a aplikáciu Menucka.sk a online obchod Darcekove-vouchery.sk. Venujem sa v rámci týchto projektov najmä prepájaniu reštaurácií a ich zákazníkov. V poslednom období sa okrem manažovania, rozvoja, ako aj dennej operatívnej práce na týchto projektoch venujem aj aktivitám v rámci gastro iniciatívy 10 pre gastro. Tá má za cieľ v aktuálnej situácii upozorňovať na problémy gastro segmentu a navrhovať riešenia na záchranu a rozvoj gastronómie na Slovensku.

Spravuješ si účtovníctvo sama alebo ti niekto pomáha?

Mám úžasnú účtovníčku, ktorá sa mi stará o účtovníctvo, daňové priznania a všetky súvisiace firemné veci.

Ako sa ti darí sledovať všetky novinky a zmeny v oblasti účtovníctva?

Sledujem len základné informácie z klasických médií, tiež v rámci sociálnych médií odborníkov, ktorí sú uznávanými v tejto oblasti a informujú o novinkách alebo rôznych problémov a špecifikách. Ale do hĺbky sa účtovným témam nevenujem, dôverujem mojej účtovníčke.

Aký fakturačný systém ti pomáha a prečo si si ho vybrala?

Na fakturovanie využívam online platformu SuperFaktúra a som veľmi spokojná. Vybrala som si ho na základe vlastného malého prieskumu v čase, keď som založila firmu, približne pred 6 rokmi. Narazila som na to a zaujali ma referencie, a následne aj samotný systém svojou jednoduchosťou a praktickosťou.

Myslím, že bolo možné si to bezplatne na nejaký čas vyskúšať a keďže som bola spokojná, tak som si ho predplatila. Mám Prémiový balík, nakoľko využívam rôzne číselníky pre rôzne projekty a plánujem využiť aj API prepojení. Okrem jednoduchého vytvárania faktúr oceňujem aj automatické párovanie platieb, vystavovanie ostrých faktúr na ich základe, automatizované mailové aj sms pripomienky úhrad, či prehľadné grafy stavu fakturácií po mesiacoch či rokoch.

V čom je podla teba výnimočný a odlišuje sa napríklad od konkurencie?

Priznám sa, že neviem aká je aktuálne konkurencia, ale čo som predtým prišla do kontaktu s fakturačnými systémami, zdali sa mi veľmi komplikované a zbytočne náročné na administratívu. SuperFaktúra spĺňa to, čo potrebujem, množstvo funkcií uľahčuje prácu a šetrí čas.

Je možné ho používať aj v „teréne“, keď nie si práve v kancelárii?

Áno, súčasťou je aj mobilná aplikácia. Mám ju stiahnutú a pár krát som do nej nakukla, ale nakoľko mám väčšinou laptop stále pri sebe, vystačím si aj s klasickou webovou verziou.

Kamila Slašťanová

Ak by si ho mohla odporučiť, pre koho je tento fakturačný systém vhodný?  Zvládnu prácu s ním aj začínajúce podnikateľky?

Určite je vhodný pre každého. Pre začínajúce podnikateľky na sto percent. Ale aj pre náročnejších podnikateľov, obsahuje množstvo užitočných funkcií a služieb.

Chcete si otestovať svoje vedomosti o účtovnicte? Urobte si test!

Máš na záver nejaké tipy pre začínajúce podnikateľky, čo by si im poradila? Čo zohľadniť celkovo pri podnikaní alebo vedení účtovníctva?

Čo sa týka výberu fakturačného systému ale aj iných dodávateľských služieb by som odporučila vyberať si podľa toho, ako je daná služba komfortná a pohodlná. Možno niektoré budú vyžadovať nejakú investíciu, ale v konečnom dôsledku nám môžu ušetriť veľa času, energie alebo nervov (úsmev).
Vo všeobecnosti by som dala možno radu, že je potrebné si vedieť oceniť aj čas vlastnej práce, ktorý firme venujeme. Niekedy sa viac oplatí, nechať niektoré činnosti iným ľuďom, ktorí ich urobia možno lepšie, rýchlejšie, a v konečnom dôsledku vlastne aj lacnejšie, ako by sme sa im venovali my sami, hoci zdanlivo „zadarmo“.
Keď si však ohodnotíme čas vlastnej práce nejakou sumou, povedzme na hodinu, môže nám to dať inú optiku vnímania činností, ktoré je možné delegovať. A viac slobody a možnosti užívať si popri podnikaní aj súkromný a rodinný život.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu