Katarína Benczová nezískala dostatok hlasov, a preto nebude kandidátkou na sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Katarínu Benczovú nezvolili členovia Súdnej rady SR za kandidátku na sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie.

Získala málo hlasov

Získala deväť hlasov spomedzi prítomných 15 členov rady, takže rada jej zvolenie neodporučí vláde. Benczová momentálne pôsobí ako sudkyňa a predsedníčka senátu Najvyššieho správneho súdu SR.

Slovensko malo opakovaný problém obsadiť voľné miesta na Všeobecnom súde EÚ. Viacerí kandidáti, ktorí totiž prešli voľbou na pôde súdnej rady, ako aj vlády, boli nakoniec odmietnutí poradným výborom súdu.

Požiadavky sú oveľa vyššie

Benczovej dnes na zvolenie za kandidátku chýbal jeden hlas. Predseda súdnej rady Ján Mazák v tejto súvislosti uviedol, že rada už veľmi obozretne a s patričnou starostlivosťou pristupuje k posudzovaniu predpokladov uchádzačov.

Pani Benczová aj v mojich očiach je vynikajúca sudkyňa vnútroštátne, keby sme mali viacej takých sudkýň, boli by sme na tom veľmi dobre. Ale bohužiaľ, tie požiadavky na medzinárodný súdny orgán sú oveľa, oveľa vyššie,“ skonštatoval Mazák.

Dodal, že tie momentálne podľa jeho názoru daná uchádzačka zatiaľ nespĺňa.

Viac k témam: Kandidát, sudkyňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Katarína Benczová nezískala dostatok hlasov, a preto nebude kandidátkou na sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.