Kedy je na čase zmeniť prácu? 5 varovných signálov, ktoré by ste nemali ignorovať

0
Kedy je na čase zmeniť prácu? 5 varovných signálov, ktoré by ste nemali ignorovať
Zdroj: Pexels.com

V živote sa môže stať všeličo. Vzťahy sa rozpadávajú, následne vzniknú nové a dosť podobné to je aj s prácou. Človek má spočiatku dojem, že získal job svojich snov a časom sa mu úplne zunuje. Kedy je najvyšší čas na zmenu? Neignorujte tieto signály.

Toxické prostredie

Portál Psychology Today považuje za alarmujúci signál, keď človek pracuje v toxickom prostredí, čo sa odráža na jeho zdraví. Neustály stres, kŕče v bruchu, časté migrény a mnoho ďalšieho. Ak vám to je známe, je čas odísť. Nehovoriac, ak príčinou toxického prostredie je práve váš šéf. Možno si nemôžete dovoliť okamžitý odchod. To je pochopiteľné. Hlavne si nenahovárajte, že sa to zázrakom zlepší.

Nikam sa neposúvate

Naučili ste sa už všetko potrebné a chcete ďalej rásť. Z vašej práce sa stala už rutina a to vás ubíja. Máte plné právo posúvať sa vpred. Ak sa ešte nenaskytla v danej firme príležitosť a stále len počúvate výhovorky nadriadeného, pokojne si hľadajte inú prácu. Nemusíte robiť celý život to isté a navyše monotónne.

Žiadne ocenenie

Ako vysvetľuje časopis Forbes, v práci je mimoriadne motivujúce, keď už vás len niekto pochváli a uzná, čo dobré ste spravili. No keď človek nedostáva žiadne ocenenie, pôsobí to domotivujúco. Akoby tam ani nebol potrebný.

Samé negatíva

Ak si v poslednom čase len sťažujete na svoju prácu, ani vám v súvislosti s ňou nenapadá nič dobré, je čas odísť. Mohlo vás to prestať baviť. Ste vyslovene otrávená. Môžete mať toho už plné zuby, vrátané ľudí. Aj to sa deje. Nebojte sa posunúť ďalej a vyskúšať niečo nové.

Mrhanie časom

Pokiaľ máte dojem, že ste na nesprávnom mieste, nikam sa neposúvate a iba mrháte svojim časom, ani neváhajte a choďte. Život je príliš krátky na to, aby sme trčali niekde, kde sa cítime zle. To platí pre akúkoľvek oblasť.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu