Rusi utrpeli ďalšie straty v Chersonskej oblasti, prišli o tisícky vojakov či raketomety

9.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 9. septembra, 11:08

V bojoch na Ukrajine za uplynulý deň padlo ďalších 650 ruských vojakov. Na mikroblogovacej sieti Twitter to uviedlo ukrajinské ministerstvo obrany. Podľa rezortu to znamená, že od začiatku vojny o život prišlo už 51 900 príslušníkov ruských ozbrojených síl.

Lepšie a šťastnejšie miesto

Kyjev dodal, že Rusko počas invázie stratilo už 2122 tankov, 4575 obrnených bojových vozidiel, 239 lietadiel a 211 vrtuľníkov. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V úvode správy na Twitteri ukrajinské ministerstvo obrany použilo citát z prejavu, ktorým sa počas druhej svetovej vojny v októbri 1940 vtedajšia britská princezná, neskôr kráľovná Alžbeta II., prihovorila deťom v krajinách britského Commonwealthu: „Keď príde mier, pamätajte si, že bude pre nás deti dneška, aby sme urobili svet zajtrajška lepším a šťastnejším miestom”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zničené raketomety

Ukrajinská armáda v priebehu štvrtka na juhu Ukrajiny zabila 59 ruských vojakov. Zničila taktiež tri raketomety Uragan, dve samohybné delá Pion, jednu húfnicu, tri samohybné delostrelecké a mínometné zariadenia, jeden tank a šesť jednotiek obrnených vozidiel.

Ako referuje web Kyiv Indepedent s odvolaním sa na južné velenie ukrajinskej armády, Ukrajinci zničili Rusom aj dva muničné sklady a jeden trajektový prechod.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi utrpeli ďalšie straty v Chersonskej oblasti, prišli o tisícky vojakov či raketomety © SITA Všetky práva vyhradené.