Končiaci starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý je obvinený z prijímania úplatku

0
Končiaci starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý je obvinený z prijímania úplatku

17.11.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia obvinila končiaceho starostu bratislavskej časti Nové Mesto a bývalého kandidáta na primátora Bratislavy Rudolfa Kusého. z prijímania úplatku. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Rudolfa K. zadržali v stredu 16. novembra.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Development vzniesol obvinenie pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku,“ uviedla polícia. Dodala, že vo veci sa aktuálne uskutočňujú procesné úkony, preto bližšie informácie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Rudolfa K. zadržala polícia už v októbri 2020 a tri noci strávil v cele predbežného zadržania. Obvinený bol zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. Obvinenie súviselo s tromi developerskými projektmi v mestskej časti, pri ktorých mal starosta podľa obvinenia spôsobovať prieťahy v stavebnom konaní a blokovať výstavbu. Jeho obvinenie však neskôr prokuratúra zrušila.

Fotogaléria: Rudolf Kusý

Viac k témam: Akcia „Development“, obvinenie z prijímania úplatku, zneužívanie právomoci
Zdroj: Webnoviny.sk – Končiaci starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý je obvinený z prijímania úplatku © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu