Značka ANNA BRANDEJS je skutočná záruka vysokej kvality

0
Značka ANNA BRANDEJS je skutočná záruka vysokej kvality
Zakladateľka kozmetickej značky ANNA BRANDEJS

Doktorka Anna Brandejs vyštudovala Univerzitu veterinárskeho lekárstva v Košiciach v odbore biochémia, ktorému sa chcela venovať aj v postgraduálnom štúdiu. Hoci jej tento zložitý odbor prirástol k srdcu, po získaní diplomu pocítila potrebu postaviť sa na vlastné nohy. Z veterinárnej medicíny prešla do segmentu farmakológie. V tejto oblasti potom pracovala niekoľko rokov. Svoje vysokoškolské poznatky a dlhoročné skúsenosti z praxe zúročila, a založila firmu Medaprex, dnes už známu pod názvom ANNA BRANDEJS. Značka už niekoľko rokov zásobuje svet estetickej medicíny prémiovými prístrojmi a lekárskou kozmetikou. V portfóliu produktov však nechýbajú ani výživové doplnky stravy, ktoré sú známe pre svoje unikátne a kvalitné zloženie.

ANNA BRANDEJS je skutočná záruka vysokej kvality. V tomto článku sa dozviete nielen aký príbeh sa skrýva za touto exkluzívnou značkou, ale aj ako vyzerá bežný deň pani majiteľky, či aké najťažšie prekážky musela popri podnikaní prekonať.

Kozmetika ANNA BRANDEJS
Kozmetika ANNA BRANDEJS

Aké boli vaše podnikateľské začiatky?

Všetko sa to začalo, keď ma pred 23 rokmi prepustili z vtedajšieho zamestnania. Snažila som sa nájsť si novú prácu, ale nakoľko som mala 33 rokov, firmy to považovali za rizikové. V tomto veku si veľa žien zakladá rodiny a asi sa báli, že im utečiem na materskú. Neostávalo mi teda nič iné, iba si založiť vlastnú firmu.

Prvé roky to bola tzv. “one woman show”– sama som objednávala tovar, sama som ho aj predávala a vystavovala faktúry zákazníkom. Až po dvoch rokoch som si mohla dovoliť zamestnať prvého zamestnanca. Takže nie, skutočne to nebola prechádzka ružovou záhradou, ale mladý človek vydrží veľa.

“MLADÝM PODNIKATEĽKÁM RADÍM, ABY ZAČALI ČO NAJSKÔR.”

Čo máte na podnikaní najradšej?

Najviac milujem vývoj našich produktov. Baví ma čítať klinické štúdie o najnovších látkach, ktoré sú prospešné pre našu plesť, vlasy, či pokožku. Vždy potom premýšľam, aké kombinácie týchto látok zvoliť, aby som na svet priviedla účinný produkt. Baví ma skúšať, a keď sa to podarí, pocit držať hotový výsledok v ruke je skutočne na nezaplatenie.

Čo vás poháňa vpred?

Najlepším hnacím motorom budú pozitívne odozvy našich spokojných zákazníkov. Vždy ma zahreje pri srdci, keď nám ženy napíšu, ako sa im po našej kozmetike zlepšila pleť alebo im pomohla s nejakým zdravotným problémom. Je to zároveň aj motivácia vytvárať nové produkty, ktoré budú aspoň tak dobré, a ešte lepšie ako tie predošlé.

“SOM SPOKOJNÁ, KEĎ SÚ SPOKOJNÍ AJ MOJI ZAMESTNANCI.”

Zakladateľka kozmetickej značky ANNA BRANDEJS
Zakladateľka kozmetickej značky ANNA BRANDEJS

Čo považujete na podnikaní najťažšie?

Pre každého to je niečo iné, ale ak nemáte za sebou finančnú podporu bohatých rodičov, ktorí vám kedykoľvek poskytnú finančnú injekciu, je naozaj ťažké vydržať prvých 5-10 rokov. Trpezlivosť a výdrž je veľmi dôležitá.

Všetko sa učíte za pochodu, učíte sa aj na vlastnej naivite a vlastných chybách. Zbierate skúsenosti, ktoré vás nenaučia ani na Harwarde . Ak chcete prežiť v obrovskej konkurencii, musíte sa k zákazníkom chovať vždy profesionálne a mať nastavenú poriadnu morálku.

“BEZ SLUŠNOSTI A KVALITY FIRMA NEPREŽIJE.”

Aké sú vaše najobľúbenejšie produkty? 

Mám na starosti stratégiu našej firmy. Riešim, kam povedú naše nasledovné kroky. Vo veľkej miere participujem na vývoji našich produktov a priznám sa, že niekedy ich robím aj tak trochu pre seba. Naozaj používam skoro všetky, ktoré vyrobíme. Ak by som mala vybrať dva, ktoré mám najradšej, bol by to Collagen+11 ANNA BRANDEJS – výživový doplnok stravy obohatený o kolagén, ktorý podporuje kvalitu pleti, vlasov, nechtov a imunity. Čo sa kozmetiky týka, milujem náš nočný krém, Ultimate age defying ANNA BRANDEJS, ktorý má skutočne sofistikované zloženie a pleť vyhladzuje a hydratuje.

Kolagén značky ANNA BRANDEJS
Kolagén značky ANNA BRANDEJS

V čom sú vaše produkty výnimočné? 

U nás je najdôležitejší obsah, nie obal. Nakupujeme kvalitné aktívne látky u tých najlepších svetových výrobcov a to prevažne z Japonska, Južnej Kórei, USA, Austrílii. Sledujeme nové vedecké trendy. Napríklad, do kozmetiky pridívame probiotiká. Sú to silné prírodné extrakty, ktoré pleť posiľňujú a omlaďujú.

PRI PRODUKTOCH TO JE jEDNODUCHÉ- MÁM RADA KVALITU.”

Kozmetika ANNA BRANDEJS
Kozmetika ANNA BRANDEJS

Aké sú vaše kníčky? Ako si po náročnom dni vyčistíte hlavu?

Moja práca je môj koníček. Na druhej strane, aby človek nevyhorel, je fakt potrebné aby človek robil aj niečo iné, aby nestratil nadhľad. Najlepší čistič hlavy je pre mňa prechádzka v lese. Masáže sú skvelá vec, keď je človek vystresovaný. Rada si pokecám s kamarátkami alebo s niekym z rodiny. Minimálne raz za rok chodím do kúpeľov v Rakúsku, kde chodím do sauny, plávam a prechádzam sa po lese. Milujem aj golf, v ktorom večne začínam. Je to noazaj rôznorodé, ale musím priznať že sem-tam aj prirodzene prokrastinujem pri televízii.

Čo by ste odporučili začínajúcim podnikateľkám?

Nie každý má povahu podnikateľa. Ako som už spomenula, uspejú len tí, ktorí vydržia. Veľa zamestnaní má vyhradenú osemhodinovú pracovnú dobu. Vedia, kedy sa ich práca začína a končí. Pri podnikateľoch to takto nefunguje. Prácu máte v hlave 24 hodín, 365 dní v roku. Nesiete 100%-nú zodpovednosť.

Odporučila by som ale začať čo najskôr. Mladý človek je flexibilný a z prvotných neúspechov sa rýchlo oklepe. Nečakajte na to. Tá najlepšia doba je práve teraz, váš čas je práve teraz a nikdy nebude lepší.

Herečka Hana Vagnerová s kozmetikou
Herečka Hana Vagnerová s kozmetikou

žiadne príspevky na zobrazenie