Ktoré parfémové vône sa hodia do teplých letných mesiacov?

Ste roky verná rovnakej vôni? Skúšali ste niekedy zmeniť svoj parfém, keď sa menia ročné obdobia? Niektorí ľudia sa zdráhajú meniť vône zo zvyku, iní radi striedajú svoju vôňu s ročným obdobím. Ako si vybrať sezónny parfém? Zistite, ktoré vône si vybrať pre letnú sezónu, aby ste očarili a podčiarkli svoju krásu.

Prečo meniť svoj parfém podľa ročného obdobia?

Či už sneží alebo svietia slnečné lúče, jedna vec by sa nemala nikdy meniť: neodchádzať z domu bez parfumu! Pri hľadaní dokonalej vône sa často zameriavame na našu osobnosť, náš vkus a náš vek. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, toto nie sú jediné veci, ktoré je potrebné zvážiť pri hľadaní tej najlepšej vône.

Aj keď je pravda, že náš parfum by mal odrážať to, kým naozaj sme, mal by tiež odhaľovať naše zmýšľanie v danom čase. Od dlhých letných večerov vonku až po noci pri ohni sa naše emócie menia s počasím. Niet divu, že si musíte vybrať novú vôňu, keď sa menia ročné obdobia. Nechajte sa viesť svojimi pocitmi a odhaľte, kto ste. Sezónne parfémy? Je toho veľa, čo treba zvážiť!

Na každé ročné obdobie iný parfém!

V parfumérii má každé ročné obdobie svoje ikonické tóny a vône. Či už hrejivá a zvodná alebo svieža a ovocná, každá vôňa odhaľuje inú stránku, keď sa menia ročné obdobia. Prečítajte si všetky naše rady o hľadaní neodolateľných vôní po celý rok!

Ako nosiť parfum v lete?

V lete je najlepšie vyhnúť sa používaniu parfumu na pokožke, ak plánujete byť niekoľko hodín vonku na slnku. Najlepší nápad? Na vlasy si so vzdialenosti 30 centimetrov nastriekajte parfém. Keď vaše vlasy vejú vo vánku, nenápadne uvoľnia časť vašej vône. Môžete tiež vytvoriť oblak parfumu a prejsť ním, aby ste zachytili vôňu. Je to ideálny spôsob, ako vytvoriť jemný závoj vône!

letna vona Calvin Klein Euphoria
Vôňa Calvin Klein Euphoria

Na leto sa zamerajte na kvetinové vône

Ak sa chcete definitívne rozlúčiť so zimou a prijať príchod teplejších mesiacov, rozhodnite sa pre ľahké kvetinové parfumy. Začiatok letnej sezóny je predovšetkým o obnove: znamená príchod teplejšieho počasia a povzbudzuje nás, aby sme skúšali nové vône. Dni sa predlžujú a bujná vegetácia vytvára úžasnú kulisu. Svieže a jemné vône sú ideálnym spôsobom, ako odhaliť svoju zmyselnú stránku.

Vyberte si kvetinové, ovocné tóny. Pivonky, orchidey a čerešňové kvety sú ideálne na to, aby sa za vami niekto otočil! Pre romantické duše odporúčame Victoria´s Secret parfum. Napríklad Bombshell Seduction z tejto rady obsahuje esenciu bielej pivonky.

Letná vôňa Victoria's Secret
Letná vôňa Victoria’s Secret

Horúce leto je tu: rozhodnite sa pre niečo čerstvé

Keďže teploty v strede leta stúpajú, je čas si oddýchnuť a vydať sa na slnečné prázdniny. Zúfalo sa chcete dostať preč od toho všetkého a navštíviť vzdialené destinácie. Toto leto, keď budete ležať pri bazéne alebo pracovať na svojom opálení na pláži, vyberte si neuveriteľne svieže vône.

Najlepšia voľba? Citrusové tóny pre ich osviežujúci pocit a levanduľa a zelený čaj pre ich povzbudzujúci účinok a uhasenie smädu. Morské tóny sú v lete tiež veľmi zaujímavé, pretože nám pripomínajú morský sprej. Napríklad vône CK vás prenesú do exotických krajín. Parfémy Calvin Klein vám predstavia svet plný nespútanej prírody a exotických kvetín, ktoré vám dodajú zmyselnú príťažlivosť a koncentrovaný pocit slasti.

Parfemova vona Dolce & Gabbana Light Blue
Dolce & Gabbana Light Blue

Sviežosť, minimalizmus a sofistikovanosť

Pôvab, sviežosť a vôňu kvetov, ktoré vás okúzlia pri prechádzke záhradami, zažijete s parfumovanou vodou pre ženy CK Eternity Eau Fresh. S toaletnou vodou Dolce & Gabbana Light Blue sa zase ocitnete na sicílskych plážach plných sviežeho vánku a rozpáleného piesku. Pre kreatívne duše, ktoré milujú umenie, sofistikovanosť a nové moderné smery, odporúčame parfum Issey Miyake. A Drop d’Issey obsahuje damaškovú ružu, mandľové mlieko, pomarančový kvet, badián, orgován, jazmín.

Zmena parfému každú sezónu

Odvážna, no nevyhnutná voľba, ktorá vám zaručí, že budete vždy mať správnu vôňu. Myslite out of the box a využite meniace sa ročné obdobia na výber parfumu podľa vašech chuti a príležitosti. Je tu len jedna otázka: odvážite sa túto sezónu siahnuť po niečom novom?