Lámete si hlavu kvôli financiám? Jednoduché tipy, ako šetriť

0
Lámete si hlavu kvôli financiám? Jednoduché tipy, ako šetriť
Zdroj: Unsplash.com

Počas šialenej inflácie si človek poriadne rozmyslí, čo si kúpi. Nie je to momentálne vôbec ľahké, no predsa existujú spôsoby, ako efektívne šetriť.

Prehľad o financiách

Dôležité je začať tým, že si napíšete niekam čiastku, ktorú mesačne zarábate. Najprv by ste z nej mali zaplatiť všetky ostatné účty a potom rozmýšľať ďalej. Ak náhodou nemáte dobrý mesiac, nemusíte si odkladať veľkú čiastku, no dôležité je, aby ste v sebe vybudovali ten zvyk.

Stanovte si, akú sumu by ste si chceli nasporiť do konca roka a snažte sa čo najviac priblížiť k cieľu.

Nakupujte rozumne

Ak sa chystáte na nákup potravín, oplatí sa vám pozrieť cenovú ponuku u viacerých predajcov. Niekde nakúpite výhodnejšie mäso a trvanlivé potraviny, inde zase zeleninu či ovocie.

Oblečenie počká

Reklamy na oblečenie na nás číhajú za každým rohom. Vidíme ich na sociálnych sieťach, v televízii, na billboardoch…všade. A niekedy je fakt dobrý pocit si niečo dopriať. Lenže omnoho efektívnejšie bude, keď si budete odkladať malé finančné čiastky (môžu to byť aj drobné), počkáte, kým sa vám nazbiera slušná suma, a vtedy sa vám oplatí nakupovať. Ideálne počas sezónnych zliav.

Radšej sa prejdite

Ak ste si objednali nejaký tovar, ktorý je ľahký, neplaťte zbytočne za kuriéra. Ušetríte niekoľko eur a ak je daný obchod vo vašom okolí, môžete mať aj kvalitnú prechádzku, ktorá je prospešná pre vaše telo.

žiadne príspevky na zobrazenie