Láska ich neopustila: Sú manželia už 80 rokov, prezradili recept na pevný vzťah

0
Láska ich neopustila: Sú manželia už 80 rokov, prezradili recept na pevný vzťah
Zdroj: Unsplash.com/FORMAT arw

Láska je krásna, no je otázne, či je aj silná a dokáže prekonať náročné obdobia. V tejto uponáhľanej dobe plnej technológií a zoznamiek naozaj zahreje pri srdci príbeh trvácnej lásky. 

Tento manželský pár je spolu už 80 rokov. Veď to je celá večnosť. Vychovali spolu tri deti a otec každému z nich postavil dom. Vďaka čomu im to však tak dobre funguje? Manželský párik prezradil svoj recept na pevný vzťah pre Big Rapids Pioneer.

Svoje „áno“ si povedali, keď mali čerstvých 18 rokov a vedia sa ľúbiť aj po tak dlhej dobe. „Len nás to zbližuje. Milujem ho rovnako ako predtým,“ hovorí manželka Betty. Sila ich lásky sa prejavila už len vo svadobný deň – brali sa v januári 1945, vonku doslova mrzlo, bolo -30 stupňov Celzia a všade bol sneh.

Jej manžel Bob je mimoriadne zručný a postavil im dom. Keď všetko zariadili, na účte im zostalo iba 12 dolárov. „To aj niečo znamenalo pred 70 a niekoľko rokmi, ale nikdy sme toho nemali veľa. Vždy sme svoj čas investovali do niekoho iného,“ dodala Betty.

O deti bolo dobre postarané

Momentálne si množstvo mladých ľudí láme hlavu s tým, ako sa osamostatnia od rodičov. Ceny nájmov vystrelili do výšin a s hypotékami a úrokmi to nie je o nič lepšie. Betty a Bob však stihli svoje deti dobre zabezpečiť. Otec každému dieťaťu postavil dom. „Každému dieťaťu postavil dom s troma kúpeľňami,“ uviedla Betty. Nikdy si od nich za to nepýtal peniaze, iba za stavebný materiál.

Veľkorysosť tohto manželského páru sa však prejavil aj po inej stránke. Do svojho vlastného domu zobrali ľudí, ktorí potrebovali pomoc. Pomáhali s výchovou dievčatka, ktoré malo vtedy 11 rokov a starali sa o ňu až do jej dospelosti. U seba doma taktiež privítali učiteľku, ktorá potrebovala pomoc alebo niektorých rodinných príslušníkov, ktorí sa o seba už nevládali postarať.  „Keď som rozveselila niekoho iného, spravilo to šťastnou aj mňa,“ vysvetlila Betty.

Neprestali sa ľúbiť

Vďaka čomu im to tak dobre funguje? „Nikdy nechodíme spať nahnevaní na seba. Nikdy. Vždy si je potrebné pamätať, že život nie je taký, ako počas mladosti. Dúfame, že keď zomrieme, bude to na našich stoličkách a odídeme spoločne. Zväčša sa to nestáva, ale bolo by to pekné,“ želá si Betty.

žiadne príspevky na zobrazenie