Šok pre pasažierov! Lietadlo vletelo do búrky, vo Viedni pristálo ťažko poškodené

0
Šok pre pasažierov! Lietadlo vletelo do búrky, vo Viedni pristálo ťažko poškodené

Na viedenskom letisku v nedeľu večer pristálo lietadlo spoločnosti Austrian Airlines, ktoré pri prílete ťažko poškodilo krupobitie.

Napriek tomu nikto neutrpel zranenia. Informuje o tom rakúsky vysielateľ ORF.

Lietadlo Airbus A320 na ceste zo španielskeho mesta Palma de Mallorca do Viedne vletelo do búrky, ktorá podľa posádky nebola viditeľná na radare, uviedli aerolínie Austrian Airlines. Stroj pre incident vyslal tiesňové volanie. Napokon sa mu však podarilo bezpečne pristáť.

Podľa prvotných zistení škody utrpeli predné okná na kabíne, nos lietadla a „niektoré obkladové panely“, vysvetlili Austrian Airlines.

Prečítajte si: 8 krokov ako prekonať strach z lietania?

Všera večer (9. júna 2024) sa objavili zábery letu Austrian Airlines vážne poškodeného krupobitím, ku ktorému došlo pri približovaní sa k Viedni.

Let spoločnosti Austrian Airlines OS434 je bežný pravidelný let medzi Palmou de Mallorca a Viedňou. Lietadlo zasiahnuté týmto vážnym poškodením je registrované ako OE-LBM, 23,1-ročný Airbus A320, ktorý začal fungovať s LTU v júli 2001. Austrian Airlines prevzali toto lietadlo v marci 2013.

Let spoločnosti Austrian Airlines OS434 odletel z Palmy de Mallorca včera popoludní o 15:55 miestneho času a smeroval do Viedne. Uvádza sa, že pri približovaní sa k rakúskemu letisku bolo v tejto oblasti vážne poškodené krupobitím. Napriek značnému poškodeniu sa lietadlu podarilo bezpečne pristáť o 1759 miestneho času 9. júna.

Zdroj:

#BREAKING #INCIDENT | Images have appeared tonight of an Austrian Airlines flight severely damaged by hailstorms, which happened on approach into Vienna.

Viac tu:https://t.co/CahUOEJtTB@RadarBoxCom

Foto kredit: @exithamster#AustrianAirlines #OS434pic.twitter.com/py9CZsep0Q— AviationSource (@AvSourceNews) June 9, 2024

Viac k témam: Airbus A320, Búrka, Krupobitie, Letecká doprava, Letisko Viedeň-Schwechat
Zdroj: SITA.sk – Lietadlo vletelo do búrky, vo Viedni pristálo ťažko poškodené (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie