Lov na poistencov VšZP pokračuje. VšZP varuje pred nekalými prepoisťovacími praktikami

0
Lov na poistencov VšZP pokračuje. VšZP varuje pred nekalými prepoisťovacími praktikami

20.7.2023 (SITA.sk) – Všeobecná zdravotná poisťovňa opäť zaznamenáva zvýšený počet podnetov od svojich poistencov na podvodné konanie jednotlivcov, ktorí sa v záujme vlastného obohatenia dopúšťajú nekalých prepoisťovacích praktík, na čo najviac dopláca práve pacient.

Finanční agenti aktuálne najčastejšie oslovujú poistencov telefonicky či emailom s tvrdeniami, že VšZP nebude preplácať preventívne prehliadky alebo že poistencom VšZP nebude poskytnutá zdravotná starostlivosť v prípade, ak sa ihneď neprepoistia. Objaviť sa tiež môžu tvrdenia, že VšZP hrozí nestabilita z dôvodu výmeny vedenia, prípadne, že hrozí, že lekári či nemocnice vypovedajú zmluvy s touto poisťovňou.

https://cdn.sita.sk/sites/34/2023/07/pupalova-petra-odd.-komunikacie-vazp_-nekale-prepoistovanie-1.m4a

VšZP rázne popiera tieto klamlivé tvrdenia a vyzýva verejnosť k ostražitosti. Výber zdravotnej poisťovne má byť slobodným rozhodnutím a poisťovňa odmieta, aby sa dial pod nátlakom a pod vplyvom nepravdivých a zavádzajúcich informácií. Práve také konanie môže skomplikovať dostupnosť zdravotnej starostlivosti a zdravotný stav oklamaných ľudí. Obchodné ciele nesmú byť nadradené nad zdravie ľudí.

Voči jednotlivcom a skupinám, ktorí praktizujú nekalé prepoisťovanie, už VšZP podnikla právne kroky a poistencov ubezpečuje, že je pre nich i naďalej stabilným partnerom.

https://cdn.sita.sk/sites/34/2023/07/pupalova-petra-odd.-komunikacie-vazp_nekale-prepoistovanie-2.m4a

VšZP práve v snahe predísť nekalým prepoisťovacím praktikám sa v roku 2023 ako jediná zdravotná poisťovňa, na základe výzvy Ministerstva zdravotníctva SR, rozhodla realizovať nábor nových poistencov už len prostredníctvom zamestnancov vlastnej pobočkovej siete. Každý, kto sa rozhodne stať sa našim poistencom, môže podať prihlášku v pobočke, elektronicky alebo poštou. VšZP je presvedčená, že dôveru poistenca si možno zaslúžiť len čestne a konaním v súlade s dobrými mravmi.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Zdravotná poisťovňa
Zdroj: SITA.sk – Lov na poistencov VšZP pokračuje. VšZP varuje pred nekalými prepoisťovacími praktikami © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie