Lucia Klebercová z Dulcia Natural: Nebola som stotožnená s tým, čo sa bežne predávalo

0
Lucia Klebercová z Dulcia Natural: Nebola som stotožnená s tým, čo sa bežne predávalo

„Najväčšia radosť je, keď si niečo vytvoríš sám a funguje to,“ hovorí Lucia Klebercová, zakladateľka značky Dulcia Natural. V relácii Akčné ženy za volantom sa podelila sa s tým, ako jej podarilo uspieť v podnikaní a čo všetko si treba odrieknuť.

Reláciou sprevádzala Babsy Jagušák a dámy spolu testovali elektromobil Jaguar. Zaujímavé na tomto aute je, že sa dokáže nabiť len za hodinu a má dojazd 400 km. Viete v ňom dokonca nastaviť výšku podvozku. Partnerom relácie je TOP AUTO PREMIUM.

Lucia rada šoféruje. Čo pri tom robí? Keď nepotrebuje nič riešiť, vtedy počúva podcasty alebo hudbu. Často cestuje do Osrblia, keď ide s manželom, veľmi rada mu prenechá šoférovanie. Má dve dcéry Klárku a Grétku. Šoféruje pri nich rovnako ako keď ide sama? Áno. Lucia je opatrný šofér, ale keď boli deti veľmi malé, obzvlásť si dávala pozor. Teraz ju skôr vyrušujú, keď sa potrebuje sústrediť. „Som opatrná, nejazdím rýchlo,“ hovorí Lucia. Dostala však už aj pokutu za rýchlosť a niekedy jej nasadili aj papuče.

Ako vznikla značka Dulcia Natural?

S manželom Chlebom založili pred takmer 7 rokmi značku Dulcia Natural. Lucia hovorí: „Myslím, že to stále vo mne bola túžba niečo tvoriť a vyrábať. Mám rada fyzickú prácu, po ktorej vidíš hmatateľný výsledok. Som z rodiny, kde sa stále niečo pestovalo, chovalo a vyrábalo.“

Jej mama a babka sa venovali mastičkárstvu, hubárčeniu a bylinkárstvu. „Keď som bola pred 12 rokmi na materskej s prvou dcérou, začala som tvoriť vlastné receptúry,“ opisuje svoje začiatky. Lucia sa postupne posúvala od mastičkárstva k profesionálnej výrobe, kde pracovala na svojom chemickom vzdelaní. Tvoriť krémy začala najmä preto, že mala problémy s pleťou a chcela si dať svoju pokožku do poriadku. „Tým, že som poznala jednotlivé zložky, nebola som stotožnená s tým, čo sa bežne predávalo,“ dodáva.

Najväčšia radosť je, keď váš výrobok funguje

Jej manžel bol vodný slalomár a Lucia je bývalá biatlonistka. Jej manžel toho veľa k životu nepotrebuje, toho hmotného, ani oblečenie ani kozmetiku. Ale chceli vyriešiť problém, čo použiť na prekrytie pachu pri športe, keďže jej manžel odmietal komerčné anti-perspiranty a dezodoranty. Prvá jej úloha bola teda vytvoriť niečo, čo pomôže. Prvý otestovaný funkčný výrobok bol dezodorant. „To boli prvé pokusy, ktoré sme testovali samy na sebe. Najväčšia radosť je, keď si niečo vytvoríš sám a funguje to.“

Najprv vyrábala krémy pre seba, priateľov a známych a potom vznikla výroba a veľmi dobre rozbehli biznis.

Aké výzvy čakajú na podnikateľov, ktorí sa rozhodnú podnikať?

„Na začiatku to chce veľmi veľa času, ktorý treba obetovať. A musíš sa veľmi uskromniť, lebo všetky financie idú do tvojho sna. Pre mňa to bolo ťažké, lebo som mala dve malé deti, ktoré som ráno vyprevadila do škôlky a k babke a vracala som sa veľakrát tak, že deti už boli v postieľkach a spali. Ale ide o presvedčenie, že keď veríš tej svojej práci, všetko sa dá prekonať. Druhá vec je, že začiatky boli ťažké aj z režijného hľadiska, lebo manžel pracoval, ale čo zarobil, všetky peniaze išli do podnikania.

„Prichádzajú aj nie úplne dobré veci, ale aj to je cesta, ktorá nás môže niečo naučiť. Snažíme sa byť féroví. A berieme podnikanie s veľkou pokorou a vďakou, že môžeme robiť niečo, čo nás baví,“ sumarizuje Lucia.

Lucia Klebercová ešte v rozhovore prezradila:

  • akí sú ich zákazníci,
  • dokedy zvyknú pracovať,
  • čo ju najviac v podnikaní trápi,
  • ako rieši reklamácie,
  • ako sa jej spolupracuje s manželom,
  • ako sa dokáže vyrovnávať so stresom,
  • aký vzťah má s deťmi,
  • čo je jej najobľúbenejší produkt.

žiadne príspevky na zobrazenie