Mladen Mitić z Telekomu: Som šťastný, že som v slovanskej krajine. Ľudia sa na seba usmievajú a sú k sebe dobrí

0
Mladen Mitić z Telekomu: Som šťastný, že som v slovanskej krajine. Ľudia sa na seba usmievajú a sú k sebe dobrí
Mladen Mitić prezentuje, zdroj: Linked In

Telekom prichádza na trh s pútavými novinkami Magenta 1 a Magenta Moments. Na ich konferencii sme sa dozvedeli všetko o širokej škále benefitov, ktoré Telekom ponúka. Dostali sme príležitosť porozprávať sa s jedným z lídrov Telekomu, Mladenom Mitićom. Okrem lákavej ponuky výhod, ktoré nové programy prinášajú, nám prezradil aj spôsob akým vedie svoj tím a opísal vzťahy, ktoré s kolegami udržiava.

Čo stálo za vznikom noviniek?

Aby som bol k vám úprimný, bojovali sme s neskutočným množstvom nápadov. Vypracovali sme síce niekoľko rôznych plánov, ale všetky zdieľali jednu dôležitú hodnotu: zjednodušenie našej Telekom ponuky a jej zatraktívnenie prostredníctvom nových benefitov. Chceli sme našim zákazníkom jednoducho ponúknuť všetko, čo potrebujú.

To je podstata toho, o čom naše nové programy sú. O užívaní si všetkých výhod, ktoré prinášajú. Uvedomili sme si, že každá domácnosť vyžaduje unikátnu kombináciu rôznych služieb, ktorá uspokojí všetkých členov rodiny. Napríklad, ponúkame streamovacie služby, zľavy na cestovanie, zníženie cien v rôznych obchodoch, výhodné ponuky v reštauráciách a oveľa viac. Zákazník si môže skutočne vybrať zo širokej ponuky produktov.

Mladen Mitić prezentuje na Telekom evente, zdroj: Linked In

Aký bol váš obľúbený benefit?

Vo všeobecnosti musím povedať, že je ňou flexibilita, ktorá naozaj vyniká. Ak vás balík služieb, ktorý ste si vybrali omrzí, môžete ho kedykoľvek pozmeniť. Nejde nám o kombinácie vo svete technológií, práve naopak. Naším cieľom bolo podporiť rodinnú atmosféru, aby bol naozaj každý člen spokojný.

Ja sám mám dcérku. Jeden večer v televízii sledujem Hru o tróny, ďalší už prepínam na animované rozprávky a pozerám ich s ňou. Môj osobný favorit benefitov bude však ten, ktorý poskytuje zľavu na cestovanie. Letiská v Bratislave a vo Viedni poskytujú množstvo letov. Obzvlášť po uplynulej ére pandémie, sú Slováci znova nadchnutí cestovať. Ani ja sám nie som výnimkou.

Magenta od Telekomu, zdroj: Linked In

Ako by ste opísali vašu pozíciu jedných z lídrov v slovenskom Telekome?

Na začiatku som pracoval ako manažér v Srbsku, odkiaľ pochádzam. Neskôr, som svoje pracovné skúsenosti rozvíjal v Nórsku, Dánsku a Nemecku. Bol som zvyknutý na to, že vo firmách funguje akási hierarchia, kde podriadení iba počúvajú rozkazy šéfa. Nepáčilo sa mi to, a preto sa snažím o všetkom diskutovať. Chcem, aby môj tím vedel, prečo konáme tak, ako konáme. Dovoľujem im rozhodovať o veciach spolu so mnou. Obzvlášť sa mi páči, že dokážu niesť zodpovednosť za svoje činy a nenechávať to všetko na mňa.

Moji kolegovia si zaslúžia zožať všetok úspech, ktorý dosiahli“

Ako sa vám páči život na Slovensku?

Niekoľko rokov som žil v Škandinávii a pracovný život je tu, na Slovensku úplne iný. Aj napriek tomu, že som mal Nórsko a Dánsko skutočne rád, som šťastný, že som teraz v slovanskej krajine. Máme podobný jazyk, podobnú kultúru a podobné tradície. Ľudia sa na seba usmievajú a sú k sebe dobrí. Rád to nazývam „slovanská duša„, keďže aj ja sám som jednou z nich. Vyžaruje z nás rovnaká energia. Sme na jednej vlnovej dĺžke.

Čo podľa vás znamená byť dobrý šéf?

Mladen Mitić
Mladen Mitić, Telekom, zdroj: Linked In

Potrebujete šéfa, ktorý vo vás bude veriť, a presvedčí o tej istote aj vás samých. Šéfa, ktorý vám dá priestor realizovať sa a ukázať, čo je vo vás. Šéfa, ktorý vám dovolí rásť. Šéf nemá byť autorita, ale mentor a osobný kouč. Musí vám dať priestor zlyhať a následne vás zdvihnúť a nasmerovať na správnu cestu. Nie je to len o práci, ale najmä o ľudskosti.

„Na šéfov som mal šťastie. Vždy mi pomohli a nasmerovali ma.“

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu