Maľovanie podľa čísel, zábava pre deti aj dospelých

0
Maľovanie podľa čísel, zábava pre deti aj dospelých

Zostávať doma v nevľúdnom počasí môže prinášať aj otázky, ako zahnať nudu a zabaviť nielen deti. Pokiaľ potrebujete zabaviť doma deti, prepojiť ich záujmy s koníčkami seniorov, alebo zapojiť celú rodinu, maľovanie podľa čísel je stávkou na istotu.

Stádo koní

Maľovanie podľa čísel predstavuje kreatívnu aktivitu pre všetky vekové kategórie na dlhé hodiny aj dni. Záleží len na tom, akú predlohu si k maľbe vyberiete. Možno deti zabavíte tak, že budete mať chvíľku času aj pre seba. Dedko s babičkou zasa nájdu chvíľku kľudu pre sústredenie sa na ťahy štetcom, podporí schopnosť koncentrácie a precvičí si jemnú motoriku, čo nie je potrebné len pre deti. Osobný rozvoj potrebujú deti aj dospelý v každom veku a maľovanie podľa čísel na plátno okrem zábavy prináša aj celý rad ďalších veľmi pozitívnych benefitov.

Zamilovaný pár v Benátkach

Výhody maľovania podľa čísel

Sady na maľovanie jednoduchou formou dovedú každého k vytvoreniu vlastného obrazu namaľovaného akrylovými farbami. Nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s maľovaním, a napriek tomu namaľujete obraz podľa predlohy a šablóny napnutej na ráme, ktorý si môžete zavesiť na stenu, alebo ho niekomu darovať. Vďaka očíslovaným políčkam na plátne a farbám v tégliku si s priloženou sadou štetcov vytvorí obraz skutočne každý. Pod vašimi rukami sa postupne začne rysovať veľkolepé dielo.

Hviezdna noc nad Rhônou

Motívy obrazov pre maľovanie podľa čísel

Vďaka mnohým dostupným motívom preniknete do ríše fantázie a farieb. Deti ocenia motívy zvieratiek, rozprávkových postáv a filmových hrdinov, dospelí zasa námety prírody, vzdialených miest, vzácnych maliarskych diel a abstraktných tvarov. Môžete si nechať vytvoriť aj šablónu na zákazku z vlastnej fotografie. Môže to byť napríklad fotografia rodiny z poslednej dovolenky či oslavy, alebo napríklad aj fotografia zvieracieho maznáčika. Maľovanie podľa čísel podľa vlastnej fotografie je hračka pre malé deti aj dospelých v každom veku.

Chrpa kytica

Ďalšie benefity maľovania podľa čísel

Hotové obrazy vyzerajú tak profesionálne, že sa môžu stať vašou novou dekoráciou. Veľké pozitíva však prináša aj samotný proces nanášania farieb na plátno. Vďaka maľovaniu podľa čísel sa upokojíte a skoncentrujete na jedinú zábavnú činnosť, ktorá vám prinesie okamžitý pocit uvoľnenia napätia. Akonáhle sa prvýkrát dotknete plátna štetcom, prepadnete kúzlu kreatívneho tvorenia. Ide o perfektný nástroj pre zbavenie stresu , podporu sústredenia, tréning pozornosti aj zbližujúcu aktivitu pre celú rodinu. Terapia farbami je príjemná činnosť, pri ktorej môžete vypnúť a vytvoriť skvostné diela.

Článok vznikol v spolupráci s malujpodlacisel.sk

žiadne príspevky na zobrazenie