Mamička predčasne porodila. Bola si istá, že porodí mŕtve dieťa, a to by nezniesla: Z jej konania vám stisne srdce

0

Moment, ktorý nechce zažiť žiadny rodič. Emma Roberts (39) z Catfordu sa tešila na svoje vytúžené bábätko. Nevedela, aký horor ju čaká.

Jej syn Jude sa totiž narodil v 24. týždni. Mamička bola presvedčená, že sa narodí mŕtvy. Pohľad na nežijúce dieťatko by ju navždy zlomil. Rozhodla sa teda rodiť so zaviazanými očami. Informoval o tom The Mirror. 

Po pôrode mala stále zaviazané oči a dokonca si zapchávala uši, aby nepočula slová doktorov. Okrem toho ju už o chvíľu brali na operačnú sálu, keďže mala stále v sebe placentu. Cítila sa hrozne, akoby bola v pekle, ale stal sa zázrak. Jej syn to prežil. Videla ho už o pár hodín, keď jej lekári vykonali zákrok.

Domov prišli až po štyroch mesiacoch. Jude čelil veľkým problém, ale dokázal, že už odmalička je bojovník. Mal zápal pľúc, krvácanie do mozgu, no teraz je z neho 6-ročný chlapec. Je však autista a má detskú obrnu. Emma napriek tomu tvrdí, že je neuveriteľne šťastný. „Milujem byť mamou. Je veľmi ťažké mať postihnuté dieťa, ale nevymenila by som ho ani za svet,“ povedala mamička.

Emma tvrdí, že predčasný pôrod jej spôsobil tzv. “nekompetentný krčok maternice”. Keď mala 20 rokov, nechala si laserom vyrezať prekancerózne bunky na krčku maternice. Podľa nej to odštartovalo tieto problémy. Ona sama urgovala lekárov, aby u nej dávali pozor najmä na túto jednu vec. Keby to neurobila, mohlo to dopadnúť aj horšie. Odborníci robili všetko, čo bolo v ich silách, no nezabránili skorému príchodu malého chlapca na svet.

Prešli si síce peklom, ani teraz to pre nich nie je ľahké, ale Emma by nemenila. Ani za nič na svete. Jude sa už dokonca naučil chodiť a je veľmi šťastný.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu