Marcela Helpenová: Na začiatku je ťažké získať dôveru klienta

0
Marcela Helpenová: Na začiatku je ťažké získať dôveru klienta

Marcela Helpenová sa venuje rekonštrukciám a zariaďovaniu interiérov od návrhu až po realizáciu. V rozhovore nám táto akčná mama dvoch detí prezradila:

  • ako začala realizovať svoje podnikanie
  • ako sa cíti ako žena v mužskom svete
  • aké sú najnovšie trendy
  • aké farby v interiéroch dnes prevládajú
  • čo považuje na svojej práci za najťažšie

Povedz nám niečo o sebe – čomu si sa venovala predtým, čo si vyštudovala?

Volám sa Marcela Helpeňová a rada robím svoju prácu. Vyštudovala som odbornú školu a pred začatím svojho biznisu som pracovala v interiérových štúdiách.

https://www.instagram.com/p/ByUf3tnCdHx/

Ako vznikol nápad na vlastné podnikanie v oblasti rekonštrukcií a zariaďovania interiérov?

Nápad vznikol spontánne na materskej dovolenke, s odvahou mi pomohla bývalá kolegyňa. Nechcela som sa vrátiť do štúdia, pretože tam je daná pracovná doba od 9 do 18 hodiny, a kvôli deťom to nie je možné skĺbiť. Počas práce v štúdiu som zistila, že ľuďom chýba komplexnosť prác pri rekonštrukcii alebo pri zariaďovaní novostavby, a presne na toto som sa zamerala pri rozbiehaní vlastnej firmy.

Ako si spomínaš na svoje pracovné začiatky? S akými problémami si sa stretla pri rozbiehaní vlastného biznisu?

Na začiatku je ťažké získať dôveru klienta a až po pár zákazkach ľudia ocenili moju komplexnosť služieb. Teraz sa stretávam s tým, že ľudia viac veria jednotlivcovi, malej firme ako veľkým firmám. Oceňujú služby a rýchlejšie vyriešenie problémov.

realizácia obývačky

Akí sú tvoji klienti, nechajú si od teba poradiť, alebo presadzujú svoju víziu?

Niektorí si nechajú poradiť a iní majú jasnú predstavu. Skôr u mňa zisťujú praktickosť, odporúčanie, využiteľnosť v praxi.

Skús nám opísať celý proces prípravy prác napríklad pri prerábaní bytu. Čo všetko máš na starosti?

Moja práca pri prerábaní začína s obhliadkou bytu, domu spolu s remeselníkom. Ak sú potrební viacerí profesisti, ide sa na obhliadku opäť. Vyberú sa materiály a vyhotoví sa vizualizácia. Nacenia sa práce, nábytková časť alebo sanita. Ak klient odsúhlasí ponuky, urobí sa objednávka a začína moja práca v oblasti logistiky.

Objedná sa tovar, zamerajú sa nábytkové časti, zabezpečia sa remeselníci v náväznosti prác. Medzitým sa vykonávajú na byte remeselné práce a keď sa ukončia následne zorganizujem montáž nábytku. Ak je všetko hotové, odovzdám klientovi dielo, kľúče. Najkrajšia čast pri realizácii je, ak je klient spokojný a teší sa z nového domovu.

realizácia kuchyne

Čo je pre teba pri realizáciách to najťažšie?

Najťažšia je pre mňa práca s remeselníkmi. Pevne verím, že už teraz mam pri sebe tím remeselníkov no. 1.

Aké je to pre teba ako pre ženu dohadovať sa s pracovníkmi, ktorým zadávaš manuálnu robotu, keďže sú to väčšinou muži?

Toto som zo svojej strany neriešila, ale občas cítim z mužskej strany tlak. Vždy sme našli vo svojej práci kompromis. Snažím sa pracovať tak, že si navzájom pomáhame, pretože ja si veľmi vážim prácu remeselníkov. Ich práca je alfa a omega úspechu mojej préce.

Aké sú súčasné trendy v dizajne?

Minimalizmus, pekné čisté línie. Doporučujem radšej výrazné alebo farebné doplnky, ktoré kedykoľvek vymeníte.

Aké farby dnes prevládajú?

Biela, sivá, dub.

realizácia detskej izby

Všimla som si, že aktívne využívaš aj sociálne siete na marketing. Ktorá sieť sa ti najviac osvedčila?

Najviac sa mi osvedčil Instagram, kde ľuďom v storkách ukazujem postupnosť svojej práce a realizácie.

Čo považuješ za svoj doteraz najväčší úspech?

Môj úspech pociťujem pri každej aj ten najmenšej objednávke. Pri každej referencii od klienta, pri zvládnutí komplikácii pri realizácii. Teším sa, ze môžem ľuďom v tomto smere pomáhať.

Ako si zadeľuješ svoj čas? Ako zvykneš oddychovať?

Svoj čas delím na pracovnú časť a čas s rodinou… Niekedy sa venujem viac práci, inokedy viac rodine. Oddychujem na výletoch a pri dobrej knihe.

Aké máš ďalšie plány do budúcnosti? Čo je tvoj najväčší sen?

Pravidelne realizovať rekonštrukcie alebo zariadenie novostavby. A môj najväčší sen je kúpiť byt v pôvodnom stave, prerobiť, zariadiť a predať klientom, ktorí nemajú čas ani chuť riešiť všetko, čo sa týka rekonštrukcie, ktorí sa chcú len nasťahovať do pekného voňavého bytu, domu. Alebo postaviť malú bytovku cca štyri byty a predať ich už zariadené. Chcem sa zamerať na ľudí, ktorí potrebujú v tomto smere pomôcť a ja im so mojimi službami a realizáciami rada pomôžem.

Skús nám dať tri rady, pre ženy, ktoré by sa chceli vydať na cestu za vlastným snom.

Mať jasnú predstavu, sen, cieľ a nástenku snov. A keď niečo dosiahnete, choďte ďalej, pracujte na sebe a nestagnujte. Všetko sa dá, keď sa chce.

žiadne príspevky na zobrazenie